Sistemde her geçen gün depolama alanı azalıyor

xAYDx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sitemimde her geçen gün depolamada kayıp yaşıyorum. Evet güncellemeler vb. şeyleri ben de düşündüm ama geçen zamanlarda ne kadar oyun sildiysem tamı tamına indirdiğim dosya boyutu kadar yer açılmadı. En son Valorant'ı silmek istedim dosya yollarındaki her şeyi silmeme rağmen 1 GB yer açıldı oysaki kapladığı yer 15GB olarak görünüyordu. CCleaner gibi yazılımları kullanmaktan çekiniyorum forumdaki belli başlı yazılar yüzünden. Acaba bana yardımcı olacak birisi var mı çünkü bazı uygulamaları SSD'ye kurmam gerekiyor ama yer yok? Şu an 9 GB depolama alanı kaldı, dün 12 GB'tı.

Arkadaşlar sitemimde her geçen gün depolamada kayıp yaşıyorum. Evet güncellemeler vb. şeyleri ben de düşündüm ama geçen zamanlarda ne kadar oyun sildiysem tamı tamına indirdiğim dosya boyutu kadar yer açılmadı. En son Valorant'ı silmek istedim dosya yollarındaki her şeyi silmeme rağmen 1 GB yer açıldı oysaki kapladığı yer 15GB olarak görünüyordu. CCleaner gibi yazılımları kullanmaktan çekiniyorum forumdaki belli başlı yazılar yüzünden. Acaba bana yardımcı olacak birisi var mı çünkü bazı uygulamaları SSD'ye kurmam gerekiyor ama yer yok? Şu an 9 GB depolama alanı kaldı, dün 12 GB'Ti.

Bir format zamanı gelmiş bunun.

Muhtemelen appdata dosyasında uygulamaların depoladığı dosyalar duruyordur, sildiğiniz uygulamalar, çoğunlukla bu dosyaları silmeyebiliyor, orayı kontrol edin, ayrıca diskinizde sanal bellek oluşturmayı sistem karar versin dediyseniz, o da mevcut depolama alanından her bilgisayarı başlattığınızda ihtiyacı kadar olanı bir önceki oturumdan elde ettiği bilgiler sayesinde optimize ederek; depolama alanınızı daha da kısmasına sebep oluyor olabilir.

Arkadaşımda da böyle bir sorun vardı sonradan farkettik ki bilgisayar sürekli ekran kaydı alıyormuş o dolduruyormuş.

Ekran kaydı videolarının nereye kaydolduğunu biliyorsanız oralara bir bakmanızı öneririm, tabi virüs taraması yapılmasıda lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı