Sistemde internet olmasına rağmen sitelere girilmiyor

Nyksroy

Decapat
Daha fazla  
Aşağıda örnek olarak bazı siteler için resimler var ve ağ bağlantısını da görebilirsiniz. Genelde ya " IP adresi bulunamadı" diyor ya da "DNS bağlantısı yok" diyor. Belli bir süre sonra düzeliyor tabii ama tekrar aynı sorunla karşılaşmam uzun sürmüyor. Nasıl düzelir bilmiyorum.

IMG_20220511_230655.jpg

IMG_20220511_230521.jpg

IMG_20220511_230612.jpg

DNS 1.1.1.1, 1.0.0.1 yapıp deneyin, Windows güvenlik duvarını devre dışı bırakın ya da tarayıcınıza izin verin.

Aşağıda örnek olarak bazı siteler için resimler var ve ağ bağlantısını da görebilirsiniz. Genelde ya " IP adresi bulunamadı" diyor ya da "DNS bağlantısı yok" diyor. Belli bir süre sonra düzeliyor tabii ama tekrar aynı sorunla karşılaşmam uzun sürmüyor. Nasıl düzelir bilmiyorum.

Eki Görüntüle 1385151

Eki Görüntüle 1385152

Eki Görüntüle 1385153
İnternet hızınız düzgün değil mi?
Driver booster kullandınız mı?
Dns değiştirdiniz mi? Değiştirmediyseniz değiştirmeyi deneyin.

İnternet hızınız düzgün değil mi?
Driver Booster kullandınız mı?
DNS değiştirdiniz mi? Değiştirmediyseniz değiştirmeyi deneyin.

Az önce speedtest.net sitesine girmeye çalıştım tekrar aynı hatayı verdi fakat iki dakika sonra siteye girdi. İnternet hızımda bir sıkıntı gözükmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Az önce speedtest.net sitesine girmeye çalıştım tekrar aynı hatayı verdi fakat iki dakika sonra siteye girdi. İnternet hızımda bir sıkıntı gözükmüyor.Eki Görüntüle 1385169

DNS değiştirin 8.8.8.8 8.8.4.4 bu Google'ın adresi veya farklı DNS'lerde yapabilirsiniz Norton güvenli DNS veya Comodo güvenli DNS tarzı.

DNS 1.1.1.1, 1.0.0.1 yapıp deneyin, Windows güvenlik duvarını devre dışı bırakın ya da tarayıcınıza izin verin.
Windows güvenlik duvarını devre dışı bırakıp denedim ve tarayıcının izni olmasına rağmen durum aynı. DNS nasıl değiştiriliyor bilmiyorum.

Windows güvenlik duvarını devre dışı bırakıp denedim ve tarayıcının izni olmasına rağmen durum aynı. DNS nasıl değiştiriliyor bilmiyorum.
Buyrun:

Ağ ayarlarında herhangi bir DNS ya da IP yazılıysa otomatik mod'a alın.
İkisi de otomatikte.
Buyrun:
Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim.

Görev çubuğunuzda sanırım Advanced System Care var. O programı kaldırmayı deneyin, onun içinde IObit internet hızlandırıcı özelliğini yaptığınız için böyle olabilir. Ethernet driver güncel mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı