Sistemde Isınma Sorunu

UyuzPrenss

Centipat
Selamlar farklı bir forum da bu uygulamayı gördüm Windows'da temiz kurulum yaptım ve sadece LOL yükledim. Isılar sizce nasıl fazla mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20200417_165833.jpg
    IMG_20200417_165833.jpg
    2,2 MB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20200417_165827_1.jpg
    IMG_20200417_165827_1.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 23
80 derecenin altında olduğu sürece bir zararı olmaz.

Isıyı düzeltmek için ne yapabilirim bir de eskiden bu kadar ısınmazdı kasa format atıp Win10 kurdum sonra böyle olmaya başladı anakartım gigbayt ama ben Intel chipset yüklemiştim sorun olur mu ondan yapıyor olabilir mi ondan yapıyorsa nasıl düzeltirim?

Isıyı düzeltmek için ne yapabilirim bir de eskiden bu kadar ısınmazdı kasa format atıp Win10 kurdum sonra böyle olmaya başladı anakartım gigbayt ama ben Intel chipset yüklemiştim sorun olur mu ondan yapıyor olabilir mi ondan yapıyorsa nasıl düzeltirim?

bu işlemler format ile çözülmez.
işlemci-fan stok arasında bulunan TERMAL macunun ''tamamen temizlenip'' yenisi sürülmelidir.
win10'a gelirsek. sistemde bellek'leri tüketen bir cins'dir.
anakartın 4gb'dan fazla desteklemiyo olabilir. win10'da beslenmeye ihtiyaçı var :)
sana 2 seçenek vereyim.
1 işlemcini Quad serisine cevir.
2 stok fanını TEK KULE fan takarak rahatlata bilirsin. 2'seçeneğide yaparsan sorununun kalmaz.
normalde işlemcilerin üstüne sürülen macun hariç ''iç kısmındada macun''vardır.
sen dediklerimi yap. SORUN ÇÖZÜLÜR.

Hocam işlemci de sorunum yok ama anakart ve anakarta bağlı olanlar çok ısınıyor RAM olsun ekran kartı olsun HDD falan bunlar çok ısınıyor ama işlemci fanı falan buz gibi termal macun 3 gün önce değişti.
80 derecenin altında olduğu sürece bir zararı olmaz.

Hocam işlemci şu an 83 -90 arası gidil geliyor sorun ne olabilir?

Dosya Ekleri

• IMG_20200419_011140.jpg
    IMG_20200419_011140.jpg
    3,2 MB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı