Sistemde iyi olan ekran kartı çalışmıyor

RkiriS

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 2 tane ekran kartı var fakat sadece Intel olanı kullanabiliyorum diğer türlü belirttiğim gibi hata veriyor bu hatadan dolayı Valorant GTA 5 gibi oyunları sildim belki bilgisayar kastığı için oluyordur diye, format attım, tüm sürücülerim günceli, Windows 10'u eski versiyona çevirmeyi de denedim olmadı. Yardımcı olur musunuz?

Minecraft Launcher 17.01.2021 19_26_34.png

(Oyunlarda ve bazı videolarda)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sanırım harici ekran kartın aşırısı ısıdan kaynaklı zarar görmüş. İnşallah yanılıyorumdur ama bana öyle geldi. Genelde laptoplarda aşırı ısınma sonucu ekran kartlarında lehim çatlaması olur. Tamiri mümkün ama değer mi bilemem. Tamir yöntemi gpu yu ısıtarak geçici olarak da yaptıra bilirsin reballing denilen yöntemle de. Isıtmak ucuz yollu ama uzun süre dayanmaz. Diğeri ise 300 400 tl arası tutar.

Hocam o zaman garantiye göndermek dışında yapabileceğiniz bir şey yok, @hediyelik bor cam hocamızın dediği gibi ekran kartınız fazla ısınmadan kaynaklı pin temassızlığı olmuş olabilir.

Garantisi yoksa bile bir bilgisayarcıya götürmek yerine üretici firmanın yetkili bayisine götürün.

Bildiğiniz şeyleri ezbere sıralamayın. Sürücüler kaldırılıp yeniden kurulmuş ekranın böyle olması aklıma ekran kartının zarar görme ihtimalini getiriyor. Servise vermenizi öneririm.

Bildiğiniz şeyleri ezbere sıralamayın. Sürücüler kaldırılıp yeniden kurulmuş ekranın böyle olması aklıma ekran kartının zarar görme ihtimalini getiriyor. Servise vermenizi öneririm.

Bana kızgın atma nedeniniz nedir?

Intel HD grafiği devre dışı bıraktırma nedenim 940MX'in direk görüntü verebilmesi, sorun çok büyük ihtimal ile 940MX'den kaynaklı olduğu için görüntüyü tam anlamıyla verip veremediğine bakmaktı, eğer veremeseydi sorun 940MX'den kaynaklı olduğu ve teknik servise verilmesi gerektiğini yazıcaktım.

Bu işlemi konu sahibi bize görüntülü bir biçimde açıklamadığı için tam anlamıyla ne olduğunu anlayamıyoruz.

Ve en sonda teknik servise verilmesi gerektiğini söylüyorum, lütfen çözümlerinizin mesaj sayınızın ve beğenilerinizin fazlalığından dolayı diğer üyeleri bilgisizlikle suçlamayın.

Bana kızgın atma nedeniniz nedir?

Intel HD grafiği devre dışı bıraktırma nedenim 940MX'in direk görüntü verebilmesi, sorun çok büyük ihtimal ile 940MX'den kaynaklı olduğu için görüntüyü tam anlamıyla verip veremediğine bakmaktı, eğer veremeseydi sorun 940MX'den kaynaklı olduğu ve teknik servise verilmesi gerektiğini yazıcaktım.

Bu işlemi konu sahibi bize görüntülü bir biçimde açıklamadığı için tam anlamıyla ne olduğunu anlayamıyoruz.

Ve en sonda teknik servise verilmesi gerektiğini söylüyorum, lütfen çözümlerinizin mesaj sayınızın ve beğenilerinizin fazlalığından dolayı diğer üyeleri bilgisizlikle suçlamayın.
Intel HD'nin devre dışı bırakılması formata giden mavi ekranlara sebep verebiliyor çünkü. Gazı ateşle kontrol etmek gibi bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı