Sistemde kablolama nasıl yapılır?

Hijyenikmikrop

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, uzun zamandır çalışıp sistem dizmeyi sonunda başardım. Sistem açılıyor, ekranı takmadan denedim ancak bazı kablolar sistem çalışır çalışmaz ısınmaya başlıyor. Sanırım yanlış yerlere taktığım için. Kablolama konusunda tecrübeli kardeşlerim ulaşsa ve kontrolünü yapsak olur mu?
Lütfen destek olun heyecanlı ve korkak bir halde bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sıvı soğutucunun kabloları ısınıyor. Ayrıca ekran kartsız 5750G ile sistem yaptım sorun yaratır mı? Anakart B550 MAG Tomahawk 16x2 RAM 2TB SSD 650W PSU işlemci R7 5750G. Sıvı soğutma Lian Li 240 galahad. Kasa Defender Pro.

Hocam sıvı soğutucunun kabloları ısınıyor. Ayrıca ekran kartsız 5750G ile sistem yaptım sorun yaratır mı? Anakart B550 MAG Tomahawk 16x2 RAM 2TB SSD 650W PSU işlemci R7 5750G. Sıvı soğutma Lian Li 240 galahad. Kasa Defender Pro.
Sistemin gayet güzel. Soğutucunun fanları dönüyor mu?

Soğutucunun fanları dönüyor ancak kasanın 1 fanı ölü. Ayrıca soğutucu rgb kabloları sanırım yanlış takmış olmalıyım ki ısındığı için hemen çıkardım. İlk defa sistem topluyorum. Yıllardır para biriktirip sistemi yakmaktan korkuyorum açıkçası. Wp veya telegramdan görüntülü konuşarak çözemez miyiz?
Sistemin gayet güzel. Soğutucunun fanları dönüyor mu?

İşlemcinin üzerine termal macun sürüp, sıvı soğutucunun varsa bakır kısmındaki naylonu çıkartıp öyle monte etmen gerekir. Ayrıca radyatördeki fanların kablolarını kablo birleştiriciyle birleştirmen daha sonra 4 pinli kabloyu CPU_FAN pinine takman gerekiyor. Ben standart güç kablolarını soruyorsun sanmıştım. Böyle bir soğutucu için öncelikle youtube montaj videolarına bakmanı öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemcinin üzerine termal macun sürüp, sıvı soğutucunun varsa bakır kısmındaki naylonu çıkartıp öyle monte etmen gerekir. Ayrıca radyatördeki fanların kablolarını kablo birleştiriciyle birleştirmen daha sonra 4 pinli kabloyu CPU_FAN pinine takman gerekiyor. Ben standart güç kablolarını soruyorsun sanmıştım. Böyle bir soğutucu için öncelikle YouTube montaj videolarına bakmanı öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam zaten bu videoyla montajladım. Tek eksik çoklayıcıları hangi pimlere takacağımı karıştırmış olabilirim. Bugün çalıştım geldim şimdi tekrar deneyeceğim. İlginiz için teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı