Sistemde kasma ve donma sorunları

Ulusumai

Hectopat
Bu öğlen YouTube'da geziniyordum, birden YouTube arama butonu kaymaya başladı ve bilgisayar kastı. Ondan sonra 5 saniye içinde bilgisayar en az 40 tane dosya gezgini birden açtı. O kadar hızlı açıyordu ki durduramadım. RAM hemen doldu bilgisayar, aşırı kasıyordu hiçbir şey yapamıyordum. Ben de hemen güç düğmesinden kapatıp açtım. Bu ilk kez oluyordu daha önce hiç böyle bir şey olmadı.

Aradan 3 saat geçti ve bilgisayarın sesi bir anda kesildi, kulaklığı çıkardım mikrofonu çıkarıp taktım gene işe yaramadı. Bilgisayarı yeniden başlattım ses geri geldi. Virüs olabileceğinden şüphelendim, bilgisayara önce Windows Defender'dan tam tarama yaptım. Ondan sonra Kaspersky indirip gene tam tarama yaptım. Hem SSD hem de HDD'yi tarattım hiçbir şey bulmadı. Bazı insanlar trojanlar için Kaspersky'nin Trss Killer diye bir şeyi olduğunu söyledi. Onu da indirdim gene taradım bir şey çıkmadı Kaspersky'nin vırus removal tool programını da indirdim gene tarattım, hiçbir şey çıkmadı.

Bilgisayarı sıfırlamak ve aynı şeyleri yeniden indirmek 600 GB indirmek demek. Dead Cells'i torrent indirmiştim ondan şuphelendim, dosya konumunu özel olarak tarattım gene bir şey çıkmadı. Zaten tek torrent oyunum Dead cells başka hiç torrent bir şey indirmedim. Bilgisayarı sıfırlamalı mıyım acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarattım az önce bir PUP(potansiyel olarak istenmeyen uygulama) buldu karantina altına aldı. Bu uygulama daha basit geldi diğer Diski'de tarıyor mu bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı