Çözüldü Sistemde rastgele zamanlı ''HYPERVISOR_ERROR'' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

muhammet40113

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060, Ryzen 7 5700X, 16 GB Ram, B450M PRO-VDH MAX
Şu günlerde bilgisayar rastgele mavi ekran vermeye başladı. Ve mavi ekran verirken stop code olarak HYPERVISOR_ERROR diyor. CMD'den herhangi bir işlem yapamıyorum çünkü işlem yapılırken mavi ekran yiyorum. Bu sorunun format dışında bir çözümü var mı?

İşletim sistemim: Windows 11.

Çözüm

Dosyayı görmeden sadece Windows'un sanallaştırma sistemi olan Hyper-V'yi devre dışı bırakın diyebilirim.

Ama sanal makine, sanal makine yazılımı, VirtualBox veya emülatör (BlueStacks vs.) kullanıyorsanız devre dışı bırakmayın. Bu saydıklarımı kullanıyorsanız BIOS'ta SVM modu enabled mı yoksa disabled mı? Disabled ise Enabled olarak seçip kaydedin.
Minidump'u normalde atardım ama mavi ekran yiyince %100'de takılı kalıyor.
Emülatör kullanmıyorum ama o tarz bir program var bilgisayarda. Silip deneyeceğim

Sorunu çözdüm.
Ben bilgisayara emülatör tarzı bir program yüklemiştim.
Ayrıca bilgisayar Hyper-V özelliğini açmama izin vermiyordu fakat SVM açıktı.
BIOS'tan SVM'yi kapattım ve sorun çözüldü.

Dosyayı görmeden sadece Windows'un sanallaştırma sistemi olan Hyper-V'yi devre dışı bırakın diyebilirim.

Ama sanal makine, sanal makine yazılımı, VirtualBox veya emülatör (BlueStacks vs.) kullanıyorsanız devre dışı bırakmayın. Bu saydıklarımı kullanıyorsanız BIOS'ta SVM modu enabled mı yoksa disabled mı? Disabled ise Enabled olarak seçip kaydedin.

Minidump'u normalde atardım ama mavi ekran yiyince %100'de takılı kalıyor.
Emülatör kullanmıyorum ama o tarz bir program var bilgisayarda. Silip deneyeceğim

Sorunu çözdüm.
Ben bilgisayara emülatör tarzı bir program yüklemiştim.
Ayrıca bilgisayar Hyper-V özelliğini açmama izin vermiyordu fakat SVM açıktı.
BIOS'tan SVM'yi kapattım ve sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm
Evet yüksek ihtimalle bu emülatör sebebiyle SVM'in açık olması gerekti, SVM açılsın mı diye sorunca evet demiş olabilirsiniz veya BIOS'tan açmış olabilirsiniz zamanında.

Yeni konular

Geri
Yukarı