Sistemde virüs mü var?

• Konuyu başlatan Swerp
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 162

Swerp

Decapat
Merhaba, 1 hafta önce bir dosya yükledim ve kullandım VirusTotal'e attıktan sonra virüs olduğunu anladım. Ancak USB olmadığı için 1 2 gün daha bekledim ve bilgisayarda sistem dosyası bozuldu PC açılmadı. Bende farklı bir bilgisayardan USB hazırladım ancak format atmaya çalışırken yanlışlıkla Windows'u açtım ve USB'yi takılı unuttum. Tekrar formatlamaya çalıştım ve yaptım driverları vs. kurarken PC'yi yeniden başlatmamı istedi. Tuşa bastım basar basmaz oturum açma ekranı geldi açtım. PC'yi açmışım gibi ekran geldi tekrar yeniden başlatma tuşuna basınca anca başladı. Karmaşık anlatmış olabilirim ancak bu kadar. Olaydan sonra öyle bir şey yaşamam. Garip geldi bilen birisi açıklarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atmayı başardıysan büyük ihtimal virüs silinmiştir.

Bu programı yükleyip tam tarama yapar mısın?

Bir de en kısa sürede bir antivirüs programı kullanmanı öneririm. Bu kadar macera yaşama.
Kaspersky Free kullanabilirsin. Beğenirsen ücretli sürümlerine geçebilirsin. Farklı antivirüs programları da kullanabilirsin tercih senin.

Format atmayı başardıysan büyük ihtimal virüs silinmiştir.

Bu programı yükleyip tam tarama yapar mısın?

Bir de en kısa sürede bir antivirüs programı kullanmanı öneririm. Bu kadar macera yaşama.
Kaspersky Free kullanabilirsin. Beğenirsen ücretli sürümlerine geçebilirsin. Farklı antivirüs programları da kullanabilirsin tercih senin.

Hocam Kaspersky kullanıyordum zaten ancak ben formatlamaya çalışırken sistemi açıp USB'yi takık unutmuşum daha sonrasında o USB ile format attım. Asıl sormak istediğim şey yeniden başlatma konusu.

Ücretsiz en iyi AV'ler BitDefender ve ESET, bunlar ile tarama yap. Ama keşke VT sonucunu bize gösterebilsen, çünkü çoğu kişi 3-4 kendine hayrı olmayan dandik AV uyarı verince virüs sanıyor.

Ücretsiz en iyi Av'ler BitDefender ve ESET, bunlar ile tarama yap. Ama keşke vt sonucunu bize gösterebilsen, çünkü çoğu kişi 3-4 kendine hayrı olmayan dandik av uyarı verince virüs sanıyor.

Malwarebytes Kaspersky ESET bunlar ile tarama yaptım ESET 1 tane dosya bulmuş Kaspersky bulamadı Malwarebytes 10 tane pump 1 tane pums buldu hocam ancak çok kötü oyunda bile 3300 RPM görüyorum ve böyle bir şey daha önce yaşamanmamıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı