Sistemdeki 2 diskte Windows olursa sorun olur mu?

Kadir Özaktürk

Centipat
Gençler benim size bir sorum ben şimdi İtopya üzerinden bir Ryzen5 2600 ve GTX 1650 Super advention aldım ve yanına 120 GB bir SSD aldım bu işletim sistemi içindi benim eski kasamdan (2 yıl önceki) HDD mi alacağım takacağım ama bir şey takıldı kafama şimdi hem SSD'de Windows olacak hem de HDD bu nasıl olacak ben HDD'yi takıp sıfırlacağım zaten de taktığım zaman herhangi bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantık olarak boot priority hangi diskteyse o windowsla açılır. Sorun olmaz diye düşünüyorum. Sonuçta içinde bootable windows cd si olan bir bilgisayarı ister harddiskteki windowstan ister cd den başlatabiliyoruz.

Mantık olarak Boot priority hangi diskteyse o Windows'la açılır. Sorun olmaz diye düşünüyorum. Sonuçta içinde bootable Windows CD'si olan bir bilgisayarı ister harddiskteki Windows'tan ister CD'den başlatabiliyoruz.

Yani şimdi kasaya HDD'yi taktım bilgisayara okuttum ve sıfırladım bu işlemlri yaparken herhangi bir sıkınıtı yaşamam yani öyle mi?

Gençler benim size bir sorum ben şimdi İtopya üzerinden bir Ryzen5 2600 ve GTX 1650 Super advention aldım ve yanına 120 GB bir SSD aldım bu işletim sistemi içindi benim eski kasamdan (2 yıl önceki) HDD mi alacağım takacağım ama bir şey takıldı kafama şimdi hem SSD'de Windows olacak hem de HDD bu nasıl olacak ben HDD'yi takıp sıfırlacağım zaten de taktığım zaman herhangi bir sıkıntı olur mu?
[/Quote.].

Daha önceden laptopumda 2 tane farklı SSD birisinde Windows 10 Home diğerinde Pro yüklüydü PC açılırken hangisi ile açılmasını istersem ona giriş yapıyordum sende yapabilirsin ama tek Windows içinde depolama alanı olarak kullanamazsın 2 farklı Bilgisayar gibi düşün.

Herkese hayırlı ramazanlar :D

Daha önceden laptopumda 2 tane farklı SSD birisinde Windows 10 Home diğerinde Pro yüklüydü PC açılırken hangisi ile açılmasını istersem ona giriş yapıyordum sende yapabilirsin ama tek Windows içinde depolama alanı olarak kullanamazsın 2 farklı Bilgisayar gibi düşün.

Herkese hayırlı ramazanlar :D
O da bence anakart özelliğidir. Çok eskiler sormaz gibi geldi 😁

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı