Sistemdeki belirsiz dosyalar nedir?

mustafa2hesap3

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar sayın Technopat takipçileri. Bugün bilgisayarımda fark ettiğim çok ilginç bir sorunu size sunmak istiyorum. Bu son zamanlarda oyunlarım işlemci aşırı kulllanımı yüzünden kasmaya başladı. Görev yöneticisini her kontrol ettiğimde değerler aşırı iyiydi ama oyuna girince kasmalar olmaktaydı ve bütün işlemlere teker teker baktığımda 15 Temmuz'da oluşmuş dosyalar. Mesela Windows'un orijinal dosyası olan dwm.exe bu dosyadan 2 adet gördüğümde şaşırdım ve hangisinin orijinal dosya olduğuna sağ tık> özellikler ile baktım ve birisi 15 Temmuz'da oluşmuş ve böyle çok dosya var. Şimdiye kadar en az 60 tane böyle dosya bulup dosya konumlarından sildim. 15 Temmuz'da yüklediğim bir şey yok iyice kontrol ettim ama oyunlarda drop yemeye devam ediyorum. Nedeni nedir virüs müdür?

Zararlı taraması yapın. O dwm.exe dosyası, Masaüstü Pencere Yöneticisi. Dosya konumu C:\Windows\system32 içinde yer alır. Ancak taklit eden bir zararlı olabilir.
tarama yapacağım ama bu sadece bu dosyaya özel değil her türlü dosya böyle 15 temmuz şeklinde 60 adet buldum şu zamana kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı