Sistemden cızırtı sesi geliyor

Ensar_Engin

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayardan cızırtı ses geliyor. Fanlardan gelmiyor. Neden geldiğini bulamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayardan cızırtı ses geliyor. Fanlardan gelmiyor. Neden geldiğini bulamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sisteme yük bindiği zaman bu ses artıyorsa coil whine olabilir.

PSU ya da ekran kartından geliyordur ikisine de bak ekran kartından geliyorsa coil whine vardır.

Yüksek ihtimalle PSU kulağını daya istersen bir nereden geldiğini anla fanları durdur elinle sesin nereden geldiğini anlarsın gerekirse ekran kartı fanlarını da durdur bir ekran kartına da bak ama çok yüksek ihtimal PSU dur.

Ekran kartı fanı ve diğer fanlardan gelmiyor ama psu veya psu fanından da geliyor olabilir.
Bilgisayar başladıktan sonra bazen bu sesi yapıyor bi kaç dakika sürdükten sonra kesiliyor ve bir daha da o ses gelmiyor. Yarın ilk açtığımda bir daha oluyor.
O ses geldiğinde ekran kartı fanlarının hızı artıyor. Ses ekran kartı fanlarını tetikliyor. Ses geldiğinde sıcaklık değerleride normal gözüküyor.
Psu fanından geldiğini nasıl anlayabilirim ?

Yeni konular

Geri
Yukarı