Sistemden çok fazla ses geliyor

Berkayy001

Femtopat
Daha fazla  
Bugün PC'yi açtığım gibi çok cızırtılı bir ses gelmeye başladı. Hala da devam ediyor. Çok yüksek sesli, normal işlemci fanından ya da diğer fanlardan gelmiyor. Kontrol ettim güç kutusundan geliyor sanırım. Fakat bunun bir zararı olur mu ya da bu sesin sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
psu içindeki bileşenlerinde bozuma söz konusu ya sıfır bir ürün al ya da bir elektirikçiye götür içindeki parçalara baksın. Bu arada genelde o sesi bobin kaynaklı oluyor. İnci bir çınlama ya da ıslık sesine yakın bir ses ise kapasitörlerde şişme de olabilir.

Bugün PC'yi açtığım gibi çok cızırtılı bir ses gelmeye başladı. Hala da devam ediyor. Çok yüksek sesli, normal işlemci fanından ya da diğer fanlardan gelmiyor. Kontrol ettim güç kutusundan geliyor sanırım. Fakat bunun bir zararı olur mu ya da bu sesin sebebi nedir?
Aynı sorun bendede vardı şu video var izle bence eğer bunları yapıp hala düzelmediyse bilgisayarına uygun yeni fan sipariş et
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
video bana ait değildir

Geri
Yukarı