Çözüldü Sistemden Gelen "Daat" Sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mr.Keleş

Centipat
Arkadaşlar anakarta ufak bir speaker bağlı, yeni topladım PC'yi ilk başlarda sadece standart bir bip sesi geliyordu. Bir ara BIOS'a girdim anormal bir şey yapmadım fakat bilgisayari açınca bir "bip" Sonrasında bir "daat" Diye bir ses gelmeye başladı. Nedeni ve çözümü ile ilgili yardım eder misiniz? Bu arada sorunsuz calisiyor bilgisayar, sadece ariza falan var mi diye merak ettim. Ve rahatsız oldugum icin soruyorum.

Çözüm
Nasıl anlatayım bulamadım bir türlü "daat" derken normal kısa bip sesinden biraz kalın bir ses geliyor peki nasıl resetleyebilirim BIOS'u.
Arkadaşlar BIOS ayarlarını sıfırladım problem çözüldü teşekkür ederim.
Aslına bakarsan daat sesi uzunca gelmiyor ama normal bip sesinden sonra geliyor ve bilgisayar açılıyor sorunsuz kullanıyorum ısınma problemi felan da almadım arızalı kullanmak rahatsız edici geldiği için merak ettim umarım yardım eden olur

Screenshot_20200606-180019.png

Hocam burada arıza kodları var.

Nasıl anlatayım bulamadım bir türlü "daat" derken normal kısa bip sesinden biraz kalın bir ses geliyor peki nasıl resetleyebilirim BIOS'u.
Arkadaşlar BIOS ayarlarını sıfırladım problem çözüldü teşekkür ederim.

Çözüm

Geri
Yukarı