Sistemden gelen tiz ses

CALLIST0

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar, belitrmiş olduğum gibi sistemimden tiz bir ses geliyor ve bunun ekran kartından geldiğini düşünüyorum yani gözlemlediğim kadarıyla öyle PC boştayken o kadar çok olmasa da sıcaklığı artınca bu ses de yükseliyor bu sorun ne olabilir ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamlar, belitrmiş olduğum gibi sistemimden tiz bir ses geliyor ve bunun ekran kartından geldiğini düşünüyorum yani gözlemlediğim kadarıyla öyle PC boştayken o kadar çok olmasa da sıcaklığı artınca bu ses de yükseliyor bu sorun ne olabilir ne yapmalıyım?

HDD'den geliyor olabilir ama büyük ihtimal ile Coil Whine sistemi FurMark'a sokup en yakın nereden geldiğini dinlerseniz daha iyi anlarsınız.

Aynı sorun sanırım benim kartta da var. Bende oyun yükleme ekranlarında ses kesiliyor, ama yükleme ekranı bitince ses gelmeye devam ediyor. Kasanın kapağı kapalıyken duymuyordum ama havalar ısınıyor diye açtım ve yeni fark ettim. Sanırım bir çözümü yok bunun. Zaten herhangi bir sorun da teşkil etmiyor.

HDD'den geliyor olabilir ama büyük ihtimal ile Coil Whine sistemi FurMark'a sokup en yakın nereden geldiğini dinlerseniz daha iyi anlarsınız.
dediğiniz gibi furmark yapamadım ama sitires testi ne soktum 5 dk ka 73 derece yi gördüm fakat bu sefer cw sesi gelemdi bilidğim kadarıyla hep geliyordu ? sitires testinde neden gelmemiş olabilir ?

Dediğiniz gibi FurMark yapamadım ama sitires testi ne soktum 5 dk ka 73 derece yi gördüm fakat bu sefer CW sesi gelemdi bilidğim kadarıyla hep geliyordu? Sitires testinde neden gelmemiş olabilir?

Tuhaf diğer bileşenlerden olabilir Recep hocam yardımcı olursa daha iyi olur hangi bileşen çıkarmış olabiliceği hakkında bilgim yok :(.

Geri
Yukarı