Sisteme 1TB hard disk takılırsa yavaşlar mı?

Semihprxl

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sapphire RX 6700/Ryzen5 5600/Goodram 3600Mhz CL18 2x8/Agi 512GB M.2/Gigabyte A520M-K/Deepcool CC560 650w
1 ay önce bir hazır sistem aldım. Bilgisayarda 500GB SSD var ve bunun bana yetmiyeceğini düşündüm. Evde 1TB bir hard disk var(Seagate). Biraz eski ve içinde resimler var. Bunun içindekileri bir belleğe atsam ve hard diski bilgisayarıma taksam bilgisayarda yavaşlama olur mu?

Yavaşlamaz. İşletim sistemini HDD'ye geçirmiş olsanız etkisini hissederdiniz. Şu anda sadece ek bir depolama olarak kalır. Sürekli girip çıkmayacağınız için çoğunlukla da uykuda bekler o disk. Güç bile çekmez o durumlarda.

Windows SSD ye kuruluysa yavaşlama olmaz ama HDD içinde işlem yaparsanız dosya aktarımı gibi sadece SSD ye göre yavaş olur

Doğrudur, Sadede oyunlar ve uygulamalarda yavaşlatma olur. Örneğin Spotify SSD’de 4 saniyede açılırsa Hard Disk Sürücüsü 7-8 Saniyede açabilir. Oyunlarınızın başlatma süresi de etkilenir fakat oyun FPS’iniz ve performansınıza etki etmez.

Son düzenleme:
Hatta resmini de atıyim. Gerçi gerek kalmadı cevaplanmış.

Dosya Ekleri

• IMG_20230616_223936.jpg
    81,6 KB · Görüntüleme: 20
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…