Sisteme 1TB hard disk takılırsa yavaşlar mı?

Semihprxl

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: Sapphire RX 6700
İşlemci: Ryzen5 5600
Ram: Goodram 3600Mhz CL18 2x8
Ssd: Agi 512GB M.2
Anakart: Gigabyte A520m k
Kasa: Deepcool CC560 650w
1 ay önce bir hazır sistem aldım. Bilgisayarda 500GB SSD var ve bunun bana yetmiyeceğini düşündüm. Evde 1TB bir hard disk var(Seagate). Biraz eski ve içinde resimler var. Bunun içindekileri bir belleğe atsam ve hard diski bilgisayarıma taksam bilgisayarda yavaşlama olur mu?

1 ay önce bir hazır sistem aldım. Bilgisayarda 500GB SSD var ve bunun bana yetmiyeceğini düşündüm. Evde 1TB bir hard disk var(Seagate). Biraz eski ve içinde resimler var. Bunun içindekileri bir belleğe atsam ve hard diski bilgisayarıma taksam bilgisayarda yavaşlama olur mu?
Windows SSD ye kuruluysa yavaşlama olmaz ama HDD içinde işlem yaparsanız dosya aktarımı gibi sadece SSD ye göre yavaş olur

Doğrudur, Sadede oyunlar ve uygulamalarda yavaşlatma olur. Örneğin Spotify SSD’de 4 saniyede açılırsa Hard Disk Sürücüsü 7-8 Saniyede açabilir. Oyunlarınızın başlatma süresi de etkilenir fakat oyun FPS’iniz ve performansınıza etki etmez.

Son düzenleme:
1 ay önce bir hazır sistem aldım. Bilgisayarda 500gb SSD var ve bunun bana yetmiyeceğini düşündüm. Evde 1tb bir harddisk var(Seagate). Biraz eski ve içinde resimler var. Bunun içindekileri bir belleğe atsam ve harddiski bilgisayarıma taksam bilgisayarda yavaşlama olurmu?
Hatta resmini de atıyim. Gerçi gerek kalmadı cevaplanmış.

Dosya Ekleri

• IMG_20230616_223936.jpg
    IMG_20230616_223936.jpg
    81,6 KB · Görüntüleme: 20

Yeni konular

Geri
Yukarı