Sisteme 2. SSD Takmak

Ben ilk mesajda şunu anladım; @Ataolçelebi'de zaten 1 adet SSD varmış. 1 adet daha eklemek istiyormuş. Anakartın kutusundan 2 adet mi SATA kablosu çıkıyor? 2 adet çıkıyorsa tamam diyeceğim ama anakartın modelini biliyor muyuz? 1 adet çıkıyorsa, onu zaten hali hazırda kullandığı SSD'ye takmış olmalı. Bu durumda 1 adet daha satın alması gerekiyor, çok yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum.

Son model anakartların hepsinden 2 adet çıkıyorsa alınmasına gerek yok tabii ki.

Anakartım Asus PRIME B350-PLUS
Tamam gerek yok o zaman almanıza SATA kablosu falan, kutusunda duruyordur atmadıysanız. Kafanız karışmasın. Direkt bağlayıp kullanabilirsiniz. Windows açılınca da disk yöneticisinden diski başlatıp biçimlendirirseniz, kullanıma hazır olur.

Ben ilk mesajda şunu anladım; @Ataolçelebi'de zaten 1 adet SSD varmış. 1 adet daha eklemek istiyormuş. Anakartın kutusundan 2 adet mi SATA kablosu çıkıyor? 2 adet çıkıyorsa tamam diyeceğim ama anakartın modelini biliyor muyuz? 1 adet çıkıyorsa, onu zaten hali hazırda kullandığı SSD'ye takmış olmalı. Bu durumda 1 adet daha satın alması gerekiyor, çok yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum.

Son model anakartların hepsinden 2 adet çıkıyorsa alınmasına gerek yok tabii ki.
Tamam sorun çözüldü. Rahatsızlık verdiysem kusura bakma dostum.

Aldığın SSD/HDD her ne ise direk bilgisayar kapalı iken kasanın içini açıp uygun yere monte et. Ardından @berk1937 nin dediği bağlantıları bağla(Çok kolay bir işlem). Bilgisayarı açtığında bağladığın SSD/HDD yüksek ihtimalle gözükmeyecektir. Onun içinde aşağıdaki videoyu 14:50'den itibaren izleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı