SSD Olmayan Sisteme HDD Görünümlü SSD Takmak

Hudelfa55

Hectopat
Arkadaşlar "Gigabyte EX-58 UD3r" anakartına sahibim, ve araştırdığım kadarıyla anakart SSD desteklemiyor. Geçenlerde bir arkadaş sistem alalı 6 ay olmasına rağmen yeni duymuş. İşte şusu var busu var onu böyle yapacağım, edeceğim derken, bana dedi ki, SSD desteği olmayan bilgisayarlara "HDD görünümlü SSD" ya da "HDD soketli SSD" gibisinden bir şey takılabiliyor, dedi. Bu doğru mu, doğruysa bana öneride bulunur musunuz? Bir de bu soketin veya aletin tam ismi nedir? Teknolojiden ve bilgisayardan anladığım konusunda iddialıyım hatta bilgi yarışına da varım, ancak ilk defa böyle bir şey duydum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şunun gibi 2.5" SATA SSD alıp sisteminizde kullanabilirsiniz. Anakartınızda sadece SATA II portları bulunuyor. Yani SSD'nin gerçek hızını alamazsnız ama sisteminiz yine de çok hızlanır. Bütçenize uygun bir model alabilirsiniz. Windows'u ve kullandığınız programları SSD'nin içine kuracaksınız.

Hocam size bunu kim dedi bilmiyorum. Fakat bu anakarta SSD takılır. Fakat SATA 2 desteği olduğu için hızı SATA 3'e göre yavaş olur. Yine de mekanik bir HDD'den çok daha hızlıdır. Alın bir SSD kullanın. Rahat olun.

Hocam SSD'ler 2.5" boyutunda olurlar. Kullanabilirsiniz. Arkadaşlar size uygun bir 2.5" to 3.5" kızak tavsiye etmişler.

Geri
Yukarı