Sisteme 8+8+8 GB RAM takılır mı?

Dragon_7

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba aklıma bir soru takıldı. İnternette bulamadım maalesef. 4 RAM slotlu anakartım var. 2 slotunu 8+8 olarak kullanıyorum. Buna ek olarak bir 8 daha ekleyip 24 yapsam ne olur? 4. slotum dolu soğutucu yüzünden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartinizin maksimum destekledigi RAM destegine bakmaniz gerekiyor. ya da anakart modelini soyleyin yazayim.

Dual channel bozulur FPS düşebilir. Bende de 1-2. slot soğutucu yüzünden bloke ediliyor. Bloke olanların soğutucusunu çıkardım. Sizde öyle yapabilirsiniz.

Dual Channel bozulmaz. 16 GB Dual, 8 GB Single olarak çalışır. Ama 24 GB RAM'e ihtiyacınız var mı gerçekten? 1080p oyun oynayan biri olarak 16 GB RAM ile sınıra yaklaştığım tek oyun Warzone oldu.

Anakartinizin maksimum destekledigi RAM destegine bakmaniz gerekiyor. ya da anakart modelini soyleyin yazayim.
Anakart modelim Msi B360 Gaming Plus.
Dual Channel bozulmaz. 16 GB Dual, 8 GB Single olarak çalışır. Ama 24 GB RAM'e ihtiyacınız var mı gerçekten? 1080p oyun oynayan biri olarak 16 GB RAM ile sınıra yaklaştığım tek oyun Warzone oldu.
Aslında ihtiyacım yok oyunlarda 1080p ultrada gayet akıcı oynayabiliyorum. Yakın zamanda sistemimde kasa ve psu yı değiştirmek istiyorum onlarla beraber ram eklesem olur mu diye merak ettim. Büyük ihtimalle almayacağım ama alırsam bilgi sahibi olmak için sordum. Teşekkür ederim.
Oyun amaçlı ise 24 GB gereksiz olur, 16 GB gayet yeterli. AMD ise Dual Channel bozulacağından FPS düşebilir. Intel ise Flex Channel olacağından sorun olmaz.

Not: Dual Channel bozulmaz, ilk verdiğim bilgi yanlış.
İşlemcim intel bencede şuanlık oynadığım oyunlar için gereksiz olduğunu düşünüyorum ama bilgi sahibi olmak için sormak istedim. Teşekkürler.
Bence 16'lık alıp kullanman daha sağlıklı olur, 8 GB alacağına.
Evet arada yanlış hatırlamıyorsam çok fark yok 16 da gerektiğinde alınabilir. Teşekkür ederim öneriniz için.
Anakartta 3 kanal bellek varsa faydasını görürsün. Ancak kullandığın sistem 2 kanal gibi.
Anakartta 4 slotum var bunların ikisi Msi ın tabiri ile boostlu olanlar. Şuandaki iki ram bu slotlara takılı diğerleri standart ram slotu. Anakartım Msi b360 gaming plus atx

Son düzenleme:

Geri
Yukarı