Sisteme eklenen GTX 770 ile görüntü gelmiyor

hasan altun

Centipat
Daha fazla  
RAM
2x8gb 3000 MHz gskill ram
SSD veya HDD modeli
Kioxia 240 GB ssd
Ekran kartı
MSI GTX 770 o.c
Anakart
Asus prime A320m-f
İşlemci
AMD ryzen 3 2200g
Merhaba, Ryzen 3 2200G APU sistemim vardı ve ekran kartı almak istedim. MSI GTX 770 o.c aldım. Aldigim kişinin evinde çalışıyordu ben eve geldim anakarta taktım sabitledim 2 adet 8 pin kablosunu taktım. Görüntü gelmiyor. Anakartimdaki görüntü girişine kabloyu takınca görüntü alıyorum. Fakat ekran kartına kabloyu takınca görüntü alamıyorum. Onboard Driver'ini sildim ama yine olmadı, BIOS sıfırladım RAM'leri sok tak yaptım hiçbir şey işe yaramadı. Yardımci olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı takılı iken kabloyu ekran kartına takmadan direkt anakart ile çalıştırıp aygıt yöneticisinin görüntü bağdaştırıcıları bölümünden ekran kartının orada olup olmadığına bakabilir misiniz? Orada ise driverini kurun. Görünmüyor ise kart sorunlu olabilir.

Ekran kartının montajını tam olarak yapın. Görüntü kablosu anakarta bağlı iken BIOS'ta "Advanced" sekmesi altında "System Agent Control" içinden "Initiate Graphic Adapter" seçeneğini "iGPU" olarak seçip, kaydedin. Sonrasinda görüntü kablosunu ekran kartına takıp açtığınızda, görüntünün gelmesi gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı