Sisteme ekstra RAM eklemek

Mehmet927

Centipat
Daha fazla  
Anakart
MSI B560 TOMAHAWK Wi-Fi
İşlemci
INTEL i5-11400F
Şu an sistemde Crucial Ballistix 2x8 16 GB 3200MHz RAM var 2x8 RAM daha alıp 32 GB yapmak istiyorum fakat aynı RAM markasından bulamıyorum stoklarda kalmamış sıkıntı yaşatmadan uyumlu bir şekilde çalışacak RAM önerir misiniz?

Şu an sistemde takılı olan RAM;

Son düzenleme:
Hocam ben linki görmedim orada Ballistix yazmamışsınız bir de o yüzden buna baktım.
O kısımda haklısınız yazmayı unutmuşum

Gözün varsa aynı olmadığını anlayabilirsin.

Ya ikinci el bakın ya da RAM'leri satıp 2x16 kite geçin.
Bu ram ne kadara satılır ki ? Bu ekonomik şartlar ve bulunduğum şehir göz önüne alınınca biraz mümkün değil gibi gözüküyor. 2x16 kit için hangi ram markasını önerirsin ? Ayrıca 2x8 için ne önerirsiniz ?

O kısımda haklısınız yazmayı unutmuşum.

Bu RAM ne kadara satılır ki? Bu ekonomik şartlar ve bulunduğum şehir göz önüne alınınca biraz mümkün değil gibi gözüküyor. 2x16 kit için hangi RAM markasını önerirsin? Ayrıca 2x8 için ne önerirsiniz?

XPG Gammix D30 bakabikirsiniz şu anki sistemimde var.

O kısımda haklısınız yazmayı unutmuşum

Bu ram ne kadara satılır ki ? Bu ekonomik şartlar ve bulunduğum şehir göz önüne alınınca biraz mümkün değil gibi gözüküyor. 2x16 kit için hangi ram markasını önerirsin ? Ayrıca 2x8 için ne önerirsiniz ?

1100 TL civarı eder. Artık üretilmiyorlar ve kaliteliler. Bunu öneririm.

Şu an sistemde Crucial Ballistix 2x8 16 GB 3200MHz RAM var 2x8 RAM daha alıp 32 GB yapmak istiyorum fakat aynı RAM markasından bulamıyorum stoklarda kalmamış sıkıntı yaşatmadan uyumlu bir şekilde çalışacak RAM önerir misiniz?

Şu an sistemde takılı olan RAM;

hocam satıp 2x16 alın bence. 4x8 ben önermiyorum şahsen dual channel olarak çalışmıyor sistem.

hocam satıp 2x16 alın bence. 4x8 ben önermiyorum şahsen dual channel olarak çalışmıyor sistem.
Dual Channel mevzusu nedir 4x8 taksam ne kaybederim ?

1100 TL civarı eder. Artık üretilmiyorlar ve kaliteliler. Bunu öneririm.

Benim işlemci maksimum 3200mhz destekliyor sanırım bu rami alsam 3600mhz alabilir miyim ?

Yeni konular

Geri
Yukarı