Sisteme Ezcool 240 GB SSD eklemesi

poorfredo

Hectopat
Makaleler
1
Dostlar selamlar.

Hali hazırda bir adet masaüstü bilgisayarım bulunmakta. İçerisinde bir adet Kingston SA400 SSD 240GB bulunmakta. Ben eski laptop bilgisayarımda takılı olan (Ezcool SSD S280/ 240 GB 3D NAND 2.5" 560-530 Mb/S) SSD'yi yeni PC'ye takma kararı aldığım için söktüm. Bu marka SSD ile ilgili forumda birkaç konu açılmış, araştırma yapılmış ve kullananlarda sıkıntısı olan görülmemiş. Bende taktıktan sonra testlerini yaparım ancak bundan önce konuyu açmama neden olan sorular bulunmakta. Sonradan takacağım SSD ikinci disk olacak.

1) Farklı SSD ve farklı okuma-yazma hızları problem teşkil eder mi?

2) SSD'yi kasada vidalayacak yer var, PSU'dan ve anakarttan gelen kabloları nasıl anlayacağım? Çünkü PC'yi bilgisayarcı bir abimiz montajlarken bütün kabloları kasaya takmış. Önden bakınca hiç kablo yok, gayet güzel kablolama ancak arkada bir savaş alanı hakim (bütün kablolar sıkışmış durumda). Kabloların girişleri, renkleri veya üzerinde yazan bir şey hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

3) Montaj tamamlandı, peki bilgisayarı açtığım zaman ne yapmam gerekli? Karşıma ne gelecek zerre bilgim bulunmamakta.

4) Her şeyi hallettim, kullanım için hazır. İkinci kullanacağım SSD'de ki gerekli bilgileri alıp, gereksiz olanları sileceğim çünkü Windows bile bulunmakta. Bu format işlemini nasıl yapacağım?

Herhangi bir soru hakkında bilginiz varsa lütfen yazın, hepsini bilmenize gerek yok. Hatta yazmanıza da gerek yok, anlatım videosu da benim için yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı