Sisteme format attıktan sonra virüs kalır mı?

Şöyle anlatayım. Windows 10 indirme aracından "flash belleği oluştur" seçeneğini seçtim. Sonra BIOS'a girdim ve format ekranına gerdim. Bilgisayarı kurdum.

Yeni formatladığım için Kaspersky ve Malwarebytes antivirüslerini daha yükleyememiştim. Windows Defender attı bildirimi.

Yeni formatladığım için Kaspersky ve Malwarebytes antivirüslerini daha yükleyememiştim. Windows Defender attı.

Şöyle anlatayım. Windows 10 indirme aracından "flash belleği oluştur" seçeneğini seçtim. Sonra BIOS'a girdim ve format ekranına gerdim. Bilgisayarı kurdum.

Yeni formatladığım için Kaspersky ve Malwarebytes antivirüslerini daha yükleyememiştim. Windows Defender attı bildirimi.

Bir antivirüs uygulamasından öneri olarak bence Malwarebytes'i kullan neyse bir antivirüs uygulamasından tam tarama yap ve virüs çıkmazsa bile Windows'ta yöneticinin kim olduğuna bak ve kullanıcılarda senden başka biri var mı diye dosyalardan bak.

Windows'da yönetici siz misiniz?

Anakarta virüs bulaştığını ilk defa duydum açıkçası.
Direkt bilgisayarın sahibi benim. Başkasının bilgisayara erişimi yok. Bu bildirim neden geldi anlamadım. Ve büyük ihtimalle Bios'a girdi. Ben laptop kullanıyorum laptoptan BIOS pilini çıkartıp bir süre bekledikten sonra internetten update yaparsam BIOS'a BIOS'daki virüs temizlenir mi?

Bir antivirüs uygulamasından öneri olarak bence Malwarebytes'i kullan neyse bir antivirüs uygulamasından tam tarama yap ve virüs çıkmazsa bile Windows'ta yöneticinin kim olduğuna bak ve kullanıcılarda senden başka biri var mı diye dosyalardan bak.

Malwarebytes antivirüs programı değildir. Malwarebytes, antimalware programıdır. Antivirüs programının yerini tutamaz. Sadece tarama yapmak önerilir, gerçek zamanlı koruması antivirüs kadar yeterli değil.

Direkt bilgisayarın sahibi benim. Başkasının bilgisayara erişimi yok. Bu bildirim neden geldi anlamadım. Ve büyük ihtimalle Bios'a girdi. Ben laptop kullanıyorum laptoptan BIOS pilini çıkartıp bir süre bekledikten sonra internetten update yaparsam BIOS'a BIOS'daki virüs temizlenir mi?
bios updateleyince virüs silinmez galiba

Direkt bilgisayarın sahibi benim. Başkasının bilgisayara erişimi yok. Bu bildirim neden geldi anlamadım. Ve büyük ihtimalle BIOS'a girdi. Ben laptop kullanıyorum laptoptan BIOS pilini çıkartıp bir süre bekledikten sonra internetten Update yaparsam BIOS'a BIOS'daki virüs temizlenir mi?

Deneyin olmazsa BIOS'u tekrar kurun başka bir yolu yok galiba.

Direkt bilgisayarın sahibi benim. Başkasının bilgisayara erişimi yok. Bu bildirim neden geldi anlamadım. Ve büyük ihtimalle BIOS'a girdi. Ben laptop kullanıyorum laptoptan BIOS pilini çıkartıp bir süre bekledikten sonra internetten Update yaparsam BIOS'a BIOS'daki virüs temizlenir mi?

BIOS'a virüs bulaştığını nereden çıkarttınız? Windows Defender'ın yaptığı tuhaflıklar olabiliyor. Kaspersky tam tarama ve Malwarebytes taraması yapıldığı sürece sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Yeni format atmışsınız zaten.

Malwarebytes antivirüs programı değildir. Malwarebytes, antimalware programıdır? Antivirüs programının yerini tutamaz. Sadece tarama yapmak önerilir, gerçek zamanlı koruması antivirüs kadar yeterli değil.

Malwarebytes bir antivirüs programı değil ama bazı antivirüs denilen programlardan daha iyi derim.

Geri
Yukarı