Sisteme göre performans tahmin etme oyunu

Hocam sistemim aynı sayılır Q6600 GeForce 210 2x2 RAM. Hocam GeForce 210'a ne ayarda o C yaptınız ve stabil mi? Bende yapacağım Zotac GeForce 210.
Ayarlar, stabil ama yaptığım ayar sizde olacak diye birşey yok. Hız aşırtma, deneme ile gözlemlenir. Ekran kartınız, 80 derece veya daha üzeri ise verimli bir performans olmaz. Benim ayarlarım oyun için ideal ama YouTube'da mavi ekran veriyor. O yüzden, YouTube açarken değerlerimi geriye çekiyorum. Bunun haricinde FPS değerlerimi paylaşmayı unutmuşum. Konuyu tekrar hortlattım ama malesef ki göndermemişim.
1605561774093.png

Sleeping Dogs benchmark testi: 37.1 FPS
NFS: Carbon: Testini yapamadım, monitör bu çözünürlüğe artık izin vermiyor. Ama eskiden yaptığımda 30-40 FPS idi.
1605562043762.png

En yüksek değer, 102 FPS.
En düşük değer, 78 FPS.
Ortalama, 80-90 FPS.
Uzun süreli FPS testi yapılsa sonuçlar değişmiyor.
NFS: Most Wanted 2: oyun olmadığında eski test sonuçlarını söyleyeceğim. 25-30 FPS idi.
CS:GO : Dust 2, 17-20 FPS.

Son düzenleme:
Ayarlar, stabil ama yaptığım ayar sizde olacak diye bir şey yok. Hız aşırtma, deneme ile gözlemlenir. Ekran kartınız, 80 derece veya daha üzeri ise verimli bir performans olmaz. Benim ayarlarım oyun için ideal ama YouTube'da mavi ekran veriyor. O yüzden, YouTube açarken değerlerimi geriye çekiyorum. Bunun haricinde FPS değerlerimi paylaşmayı unutmuşum. Konuyu tekrar hortlattım ama maalesef ki göndermemişim.
Eki Görüntüle 740295
Sleeping dogs Benchmark testi: 37.1 FPS.
NFS: Carbon: Testini yapamadım, monitör bu çözünürlüğe artık izin vermiyor. Ama eskiden yaptığımda 30-40 FPS idi.
Eki Görüntüle 740297
En yüksek değer, 102 FPS.
En düşük değer, 78 FPS.
Ortalama, 80-90 FPS.
Uzun süreli FPS testi yapılsa sonuçlar değişmiyor.
NFS: Most Wanted 2: Oyun olmadığında eski test sonuçlarını söyleyeceğim. 25-30 FPS idi.
CS:GO: dust 2, 17-20 FPS.

Misal stabil olduğunu nereden anladınız ben bir o C yapıyorum 618 MHz GPU Memory 627 ama stabil olduğunu öğrenmek için program indirdim ekranım 1440X900 FHD olmadığı için testi yapmadı.
Bir de oyunlarda GPU kullanımım %40-60 arası ayar yükseltince kasıyor azaltınca da işlemcimi zora sokuyor anlayamadım gitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı