Sisteme HDD bağlayınca görüntü gelmiyor

Mahmut Kılınç

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda, 1 SSD ve 1 tane de HDD vardı, fazladan 2 tane daha HDD taktım. Bilgisayar açılıyor, HDD'den bip sesi geliyor ve görüntü gelmiyor. Garip olan 1 tane HDD çıkarınca bilgisayar gayet normal bir şekilde açılıyor. Diyeceksiniz ki çıkardığın HDD sorunlu, ama HDD'leri değiştirince gene bilgisayar gayet normal açılıyor. Yani sorun HDD değil. Yani anlayacağınız 3 tane HDD olunca bilgisayara görüntü gelmiyor, 2 tane olunca geliyor, sizce sorunun kaynağı ne olabilir?

BIOS'a girebiliyor musunuz? Girebiliyorsanız sistemin başlatıldığı diskin hangisi olduğuna bir bakın.

Sorunumu tam olarak ifade etmediğimi düşünüyorum. Bakın şöyle anlatayım, a ve b diye 2 tane disk düşünün. Ben a ve b diskini, bilgisayara takınca disklerin birinden ses geliyor, bilgisayar çalışıyor ama görüntü yok. Yani bilgisayar kitleniyor gibi bişey. Bahsettiğiniz marka logo falan çıkmıyor. Simsiyah ekran, ama ben sadece a diskini ya da b diskini takınca bilgisayar açılıyor. Anlayacağınız disklerde sorun yok. Bu arada şunu da belirtiyim, PSU'dan gelen sata güç kablosuyla değilde sata çoklayıcı ile bağladığımda sorun çıkmıyor, a ve b diskini de kullanabiliyorum. Benim merak ettiğim PSU'nun gücü mü yetmiyor 2 diske yoksa kablolarda mı sorun var yoksa sorun bambaşka birşeyde mi onu merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı