Sisteme HDD bağlayınca görüntü gelmiyor

Mahmut Kılınç

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda, 1 SSD ve 1 tane de HDD vardı, fazladan 2 tane daha HDD taktım. Bilgisayar açılıyor, HDD'den bip sesi geliyor ve görüntü gelmiyor. Garip olan 1 tane HDD çıkarınca bilgisayar gayet normal bir şekilde açılıyor. Diyeceksiniz ki çıkardığın HDD sorunlu, ama HDD'leri değiştirince gene bilgisayar gayet normal açılıyor. Yani sorun HDD değil. Yani anlayacağınız 3 tane HDD olunca bilgisayara görüntü gelmiyor, 2 tane olunca geliyor, sizce sorunun kaynağı ne olabilir?

BIOS'a girebiliyor musunuz? Girebiliyorsanız sistemin başlatıldığı diskin hangisi olduğuna bir bakın.

HDD başlatılan disk gibi ayarlanmış olabilir BIOS'tan girerek SSD'yi öne al.

Sorunumu tam olarak ifade etmediğimi düşünüyorum. Bakın şöyle anlatayım, a ve b diye 2 tane disk düşünün. Ben a ve b diskini, bilgisayara takınca disklerin birinden ses geliyor, bilgisayar çalışıyor ama görüntü yok. Yani bilgisayar kitleniyor gibi bişey. Bahsettiğiniz marka logo falan çıkmıyor. Simsiyah ekran, ama ben sadece a diskini ya da b diskini takınca bilgisayar açılıyor. Anlayacağınız disklerde sorun yok. Bu arada şunu da belirtiyim, PSU'dan gelen sata güç kablosuyla değilde sata çoklayıcı ile bağladığımda sorun çıkmıyor, a ve b diskini de kullanabiliyorum. Benim merak ettiğim PSU'nun gücü mü yetmiyor 2 diske yoksa kablolarda mı sorun var yoksa sorun bambaşka birşeyde mi onu merak ediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…