Çözüldü Sisteme RAM ekledikten sonra AMI BIOS'ta çıkan yazı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
3
Elimdeki RAM'den 1 tane daha alıp sisteme ekledim 2 kere yeniden başlattıktan sonra RAM'i algıladı böyle bir ekran çıktı. Tam olarak ne demek istiyor?
F1 setup derken Windows'u yeniden mi kuracağız anlamadım.

IMG_20210128_112609.jpg

Çözüm
Hayır, donanım değişikliği algıladığı için çıkmış. F1'e basıp BIOS'a girin ve F10 ile kaydedip çıkın. Sistem açılacak.
BIOS'ta onboard devices > ıntegrated peripherals altında USB Controller seçeneği ile ilgili bir durum olsa gerek. Kontrol edin. Ayarlar sıfırlandığı için olmuş olabilir.

Sistemi BIOS'a girmek için yeniden başlattım ve soru çözüldü. Teşekkür ederim. Şu an RAM 16 GB olarak gözüküyor.

BIOS'ta ne işlemi yapıyorsun, kaydedip kapatıyor musun? Ayarları fabrika ayarlarına sıfırlayıp tekrar dene.

IMG20210128114759.jpg

Bunlar değişmiş. XMP dışında değişen önemli bir şey yok değil mi?

XMP açınca gene yeniden başlıyor. RAM ile alakalı mı yoksa sistem ayarı ile mi?
O zaman RAM uyumsuzluğu diyebiliriz. RAM chipleri farklı olabilir. Bu sorun ile ilgili yeni konu açın. XMP kapatıp sistemi açabiliyorsunuz değil mi?

O zaman RAM uyumsuzluğu diyebiliriz. RAM chipleri farklı olabilir. Bu sorun ile ilgili yeni konu açın. XMP kapatıp sistemi açabiliyorsunuz değil mi?
Evet.
Büyük ihtimalle uyumsuzluk.
Elimdeki RAM:

Eki Görüntüle 855908

Yeni gelen RAM:

Eki Görüntüle 855912

Barkodun alt taraftında birinde 4000 diğerine 3000 yazıyor. Üretim numarası galiba 4000 daha yeni ise aldığım eski. Bundan kaynaklı olabilir.
Sorun galiba bu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı