Sisteme RAM Yükseltmesi Sonrası Yapılması Gerekenler

Art3Q

Decapat
Benim bilgisayarımda 8 GB RAM var ben bunu 16 yapacağım ama RAM'i bilgisayara taktıktan sonra açtığımda olacak mı? Yoksa yapılması gereken başka bir işlem var mı acaba? Anakartım destekliyor bu arada sadece sonrasında işlem var mı onu bilmiyorumda yardımlarınız için şimdi den sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mevcut RAM'inize uyumlu RAM eklemesi yapma dışında başka bir şey yapmanıza gerek yok. Bir de bellekleri doğru slotlara taktığınızdan emin olmanız gerekiyor.

Slotlara düzgün taktığınızda RAM'leri, daha sonrasında birşey yapmanıza gerek yok. Dual channel olaylarına dikkat etmeniz gerek sadece. Çift kanal olan RAM'ler yan yana takılmaz. Bir slot yana kaydırarak takılır.

Bugün açılan benzer bir konu;

Slotlara düzgün taktığınızda RAM'leri, daha sonrasında birşey yapmanıza gerek yok. Dual channel olaylarına dikkat etmeniz gerek sadece. Çift kanal olan RAM'ler yan yana takılmaz. Bir slot yana kaydırarak takılır.
Ben o olayı bilmiyorum da ben RAM in markasını modelini versem bana öyle olup olmadığını söyler misin ? Birde duyal channel olayı nedir bilmiyorum.
Marka model : Corsair vengeance 8 gb kırmızı cl16 2400 mhz
Bugün açılan benzer bir konu;

Dual channel ne oluyor tam olarak siz o konuda yazmışsınız da bi detay verseniz bende 2 slot var ama .

Son düzenleme:
çift kanal dediğiniz nedir anlamadım. bende 8 gb ram vardı aynı modelden bir 8 gb daha alıp yanına taktım bir sıkıntı olur mu?

@Crossover17 2x4, 2x8, 2x16 diye gider, çift olarak satılırlar. Bunlar Dual (çift) olur. Düzgün çalışabilmeleri için dediğim gibi takmalısınz. İkiz kardeşler olarak düşünün. Anakartında dört tane slot varsa, sadece 1 ve 3'e takacaksın. Yan yana takmayacaksınız. Mevcut bulundurduğunuz RAM'i 1'e takın, yeni aldığınız RAM'i 3'e takın.

sdfsd.jpg

Son düzenleme:
@Crossover17 anakartında dört tane slot varsa, sadece 1 ve 3'e takacaksın. Yan yana takma. Mevcut bulundurduğun RAM'ini 1'e tak, yeni aldığın RAM'i 3'e tak.

Eki Görüntüle 561154

[/Quote.

Hocam peki sorması ayıp yan yana çift kanal yaparsak ne olur? Yani ne gibi sorunlar ortaya çıkar?
@Crossover17 anakartında dört tane slot varsa, sadece 1 ve 3'e takacaksın. Yan yana takma. Mevcut bulundurduğun RAM'ini 1'e tak, yeni aldığın RAM'i 3'e tak.

Eki Görüntüle 561154

Hocam peki sorması ayıp yan yana çift kanal yaparsak ne olur? Yani ne gibi sorunlar ortaya çıkar?

Yeni konular

Geri
Yukarı