Sisteme RTX 3060 takılınca görüntü gelmiyor

Ummet/95

Hectopat
Daha fazla  
Hazır sistem aldım. Ryzen 5 5600X, ekran kartım MSI RTX 3060 Gaming X. Sistemi aldım görüntü alamadım aldığım yere geri gönderdim onlar görüntü aldı ve elektrikle alakalı binamda sorun olabileceğini söylediler. Eski kasamdaki 1050 Ti takıyorum görüntü geliyor 3060'ı takıyorum görüntü yok. Bir sürü şey denedim hiçbir şekilde çözemedim. Sigortadan kablo çektim elektrik tesisatından sıkıntı varsa diye onu taktım bir anlık TV de görüntü aldım ardından yine gitti. Lütfen yardımcı olun bir türlü çözemedim. Sorun ne olabilir?

Hz olayıyla alakalı olduğunu sanmıyorum hiç. Ama şimdi siz böyle diyince aklıma monitör ayarlarını kurcalamak geldi. Kasa çalışıyorken HDMI-DP kanalları arasında dolaşıp geri gelmeyi deneyebilirsiniz monitör menüsünden. Menüde bir de ayar sıfırlama bölümü olur onu da deneyebilirsiniz. Ama çözüm olacağını sanmıyorum.

Ben kasamı şuan çıkarıp başka monitöre takayım veya TV'ye direk açılır Hz işi değil bence bu sorun. Ama monitör DP-HDMI hangisini seçiyor ilk açılışta? HDMI ibaresini görüp monitör siyah ekrana mı düşüyor?

DVI çıkışlı monitör. Dönüştürücü display ile takıyorum tabi gelmiyor birşey çalışıp çalışmadığını bilmiyorum yeni aldım dönüştürücüyü ama çalışıyor mu bilmiyorum garanti olsun diye hdmı ile tv ye takıyorum orda da görüntü yok. Ama önceki kasama dvı ile bağlı monitörüm onda sorun yok

Vallahi deneme yanılma yapılır böyle durumlarda ama seçeneklerde ortada yani. Arkadaşınızdaki HDMI monitör müydü?

Vallahi deneme yanılma yapılır böyle durumlarda ama seçeneklerde ortada yani. Arkadaşınızdaki HDMI monitör müydü?
Hdmı ile Tv ye bağladım
Şimdi görüntü aldım. Ama çalışır durumdaki diğer kablolarla görüntü alamıyorum. Nasıl bir iş bu anlamadım hala resmen ekran kartı kablo seçiyor. Böyle birşey olur mu ya
Şimdi görüntü aldım. Ama çalışır durumdaki diğer kablolarla görüntü alamıyorum. Nasıl bir iş bu anlamadım hala resmen ekran kartı kablo seçiyor. Böyle birşey olur mu ya

Son düzenleme:
Dönüştürücü vs yazmıştınız o durumda şüphelenmiştim zaten dönüştürücüler böyle şeyler yapabiliyor direk kabloyla bağlamak daha ideal.

Dönüştürücü vs yazmıştınız o durumda şüphelenmiştim zaten dönüştürücüler böyle şeyler yapabiliyor direk kabloyla bağlamak daha ideal.
Hocam şöyle birşey var sağlam hdmı ile tv den de görüntü alamadım. Dönüştürücü ve kablo seçiyor bence bu ekran kartı başla kasada çalışıyor buna takınca çalışmıyor. Çok enteresan geldi bana bu iş. Gayet sorunsuz çalışan kablolar bunda olmadı. Rastgele bir bilgisayarcı dan markası falan olmayan bir dönüştürücüden aldım görüntüyü. Bir sürü kablo denedim olmadı hiçbiri ve onlarda problem yok çalışıyor. Tamamen kablo ve dönüştürücü seçiyor bu ekran kartı. İlk defa böyle birşey başıma geldi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…