Sisteme takılı olmayan RAM'in CL değerini öğrenme

AMD için oluyor. Oyuna göre de değişebilir.

Masaüstü Ryzen işlemcide 2x4 ile 1x8 arasında farkı gösteriyordu RAM miktarı aynı olmasına rağmen çift kanaldan dolayı masaüstü bilgisayarda FPS değerlerini en az 1.5 kat aldığını gördüm. Ben Acer Nitro laptop kullanıyorum tabii daha az olur ama RAM miktarını da 2'ye katlıyorum.

Masaüstü Ryzen işlemcide 2x4 ile 1x8 arasında farkı gösteriyordu RAM miktarı aynı olmasına rağmen çift kanaldan dolayı masaüstü bilgisayarda FPS değerlerini en az 1.5 kat aldığını gördüm. Ben Acer Nitro laptop kullanıyorum tabii daha az olur ama RAM miktarını da 2'ye katlıyorum.
Sizde de az olmaz diye düşünüyorum. Sonuçta çift kanal ile bant genişliği daha fazla olur.

Sizde de az olmaz diye düşünüyorum. Sonuçta çift kanal ile bant genişliği daha fazla olur.

Alıp göreceğiz artık, LoL ve CS:GO gibi oyunlarda FPS beklentim yüksek, GTA 5 BF5 gibi oyunlarda zaten 3-4 FPS oynayacağını biliyorum.
RAM değerlerime göre CL 17 doğru mu?

Dosya Ekleri

• ram.png
    ram.png
    92,4 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Alıp göreceğiz artık, LoL ve CS:GO gibi oyunlarda FPS beklentim yüksek, GTA 5 BF5 gibi oyunlarda zaten 3-4 FPS oynayacağını biliyorum.
RAM değerlerime göre CL 17 doğru mu?
Resimdeki 2666 MHz CL 19.

Bende GPU-Z'yi yeni yükledim RAM ile ilgili pek de anlamam ama görev yöneticisinde 2400 MHz diyor bu atmış olduğumda CL 17 yazmıyor mu?

Eki Görüntüle 1196891
Memory sekmesi çalışma değerini gösterir. Gerçek bilgileri ise SPD sekmesi gösterir. Bu sebeple RAM konularında hep ikisini de atın derim. Sizdeki RAM ise 2666 MHz CL 19.

Yeni konular

Geri
Yukarı