Sisteme uygulama yüklendikçe sistem yavaşlar mı?

Humbel

Hectopat
Makaleler
1
Bilgisayara etki eder diye birçok programı yüklemeye korkuyorum. İndirdiğimde çalışmıyor dahi olsa bilgisayarı yavaşlatır mı veyahut kaldırma işleminde kalıntı bırakır ve o kalıntı da yavaşlamaya yol açar mı diye düşünüyorum. Kaldırıcı olarak "Revo Uninstaller" kullanıyorum.
Böyle bir olay var mıdır? Varsa da nasıl bir çözüm bulabilirim. Epic Games Launcher'i dahi çekine çekine indirdim arkada kalıntı bırakır diye.
930GB diskimin 77GB'sini kullanıyorum şu anda.

Bilgisayara etki eder diye birçok programı yüklemeye korkuyorum. İndirdiğimde çalışmıyor dahi olsa bilgisayarı yavaşlatır mı veyahut kaldırma işleminde kalıntı bırakır ve o kalıntı da yavaşlamaya yol açar mı diye düşünüyorum. Kaldırıcı olarak "Revo Uninstaller" kullanıyorum.
Böyle bir olay var mıdır? Varsa da nasıl bir çözüm bulabilirim? Epic Games Launcher'i dahi çekine çekine indirdim arkada kalıntı bırakır diye.
930GB diskimin 77GB'sini kullanıyorum şu anda.

Revo Uninstaller zaten uygulamanın kalıntılarını falan siliyor eksiksiz. Yeterli alanınız var bu arada 20 GB altına düşmesin yeterli. Windows zamanla yavaşlayıp şişebilir ancak temiz bakarsanız Windows'a ve düzenli çöp dosya temizliği yaparsanız çok iyi olur. Bunun için buna bakabilirsiniz.

Revo Uninstaller zaten uygulamanın kalıntılarını falan siliyor eksiksiz. Yeterli alanınız var bu arada 20 GB altına düşmesin yeterli. Windows zamanla yavaşlayıp şişebilir ancak temiz bakarsanız Windows'a ve düzenli çöp dosya temizliği yaparsanız çok iyi olur. Bunun için buna bakabilirsiniz.

Ayda 1 kesin:
AdwCleaner.
BleachBit.
Junkware.
PureRa ile tarama yapıp gereksizleri siliyorum ancak 2 sorum var:
1-indirdiğim oyun ve uygulamalar bir etki yapmaz değil mi hızına, aklım takılıyor genelde.
2-bu yöntemler dışında ekstra bir şey yapmam gerekir mi?

Ayda 1 kesin:
AdwCleaner.
BleachBit.
Junkware.
PureRa ile tarama yapıp gereksizleri siliyorum ancak 2 sorum var:
1-indirdiğim oyun ve uygulamalar bir etki yapmaz değil mi hızına, aklım takılıyor genelde.
2-bu yöntemler dışında ekstra bir şey yapmam gerekir mi?

İndirdiğin uygulamalar arka planda çalışmazsa sıkıntı olmaz etki yapmaz ve ayrıca diskinin alanı 40-20 GB altına düşmezse bir şey olacağını sanmıyorum tabii ki ancak yine ufacık yavaşlayabilir. Başka bir şey yapmanıza gerek yok bence ama arada bir Regedit temizliği yapmanızı öneririm silinen şeylerin girdileri olabiliyor fazla yavaşlatmasa bile eğer çoksa temizlemenizi öneririm.

Geri
Yukarı