Sisteme virüs bulaşıktan sonra tüm hesaplar çalındı

XamosTR

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Windows 10 Pro kullanıyorum yıllardır ve güvelik duvarı hep açıktır. Geçen gün bir uygulama indirmem gerekti crackli olarak ve ben de kapattım sonrasında uygulamayı indirdim. Ancak indirme %40 civarlarında ağırlaştı. Bir şeylerden şüphelendim sonra baktığımda farklı uygulamalar indirmişti. Ben de yüklemeyi iptal edip güvenlik duvarını tekrar açtım. İndirdiği uygulamaları sildim. Chrone browser diye bir şeydi. Ama sonra bir şey daha gördüm, uygulama gibi gözüken 'internet-start' isimli bir simge. Tıkladığımda normal bir arama motoru gibi bir sayfa açıldı Chrome üzerinden. Sonra anlamadım. Kurcaladığımda kayıt defterlerime girdiklerini gördüm. Ertesi gün de Steam ve Google hesaplarımda sıkıntıyı fark edince hemen PC'ye format attım. Az önce son kontrollerimle beraber, Hotmail, Gmail, Steam, EA, Instagram, Twitter vs. (hepsinin şifresi Gmail hesabımda kayıtlıydı) gibi hesaplarımı çalmışlar. Bazısının şifrelerini değiştirirken bazılarının maillerine kadar değiştirmişler. Kontrol sağladığımda mesela Gmail hesabıma LuhansK'den, EA hesabıma Londra'dan, Steam hesabıma Çin'den girişler gördüm. Maillerimin şifresini değiştirdim ama tedirginliğim sürüyor. İlk defa böyle bir şey yaşıyorum ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Geri
Yukarı