Sisteme virüs bulaştı ve USB'den Windows kurulmuyor

Elinizde var ise DVD ile deneyin.

Olayın virüs ile alakası yokki... Çözebildiniz mi yada en son neler oldu + diğer arkadaşta chrome %99 kullanıyor demiş onun konusuda vurus ile alakası pek bu tatlı vuruşları günah keçisi yapmayın her zaman.. Son durum ne olduğunu söylerseniz yardımcı olalım

USB'ye Linux yukle PC'yi USB'den baslatip kurum yapmadan Linux isletim sistemini ac. Gerekli SSD'yi formatlamak icin gerekli programi internetden arastir. Linux dagitimi olarak Parrot oneriyorum. Windows uzerinde calisan virus Linux'da calismayacak boylece SSD'yi formatlamadan once gerekli dosyalari kurtarabilirsin. Bu yolu izleyerek sonuca ulasacaksin.

Arkadaşın galiba yediği virüs nedeniyle Technopat hesabıda paket oldu.

Olayın virüs ile alakası yok ki... Çözebildiniz mi ya da en son neler oldu + diğer arkadaşta Chrome %99 kullanıyor demiş onun konusuda vurus ile alakası pek bu tatlı vuruşları günah keçisi yapmayın her zaman. Son durum ne olduğunu söylerseniz yardımcı olalım.
Virüs olabilir, diskpartta gösterilen boş alanın 1024KB kalması tesadüf mü sizce?

Virüs olabilir, diskpartta gösterilen boş alanın 1024KB kalması tesadüf mü sizce?
Vurus o kadar işsiz mi :/

USB'ye Linux yukle PC'yi USB'den baslatip kurum yapmadan Linux isletim sistemini ac. Gerekli SSD'yi formatlamak icin gerekli programi internetden arastir. Linux dagitimi olarak Parrot oneriyorum. Windows uzerinde calisan virus Linux'da calismayacak boylece SSD'yi formatlamadan once gerekli dosyalari kurtarabilirsin. Bu yolu izleyerek sonuca ulasacaksin.
Böyle birsey yapacağına parted magic ile diski bicimlendirsin dicem ama yine saçma geliyor bana hatta bunlar yerine sheredos kullanıp direk dos üstünden bile yapabilir bunu parrot ile hiç alakası yok ki :/

Dediğiniz gibi bir virüs varsa virüs zaten Linux kullandığınızda bile Rama yerleşip siz formatı attıktan sonra yeni biçimlendirdiğiniz diske geçerdi virüsün o kadar abartılı birsey olduğunu düşünmüyorum hatta onun bir virüs olduğunu bile düşünmüyorum.

Verilen cevapları pek okumadım ama tahminimce resimde gördüğüme göre o bir Hard disk ve Hard disk in galiba hasarlı bozuk sektöre denk geldiğinde mavi ekran yiyorsun yada Ram in yüzünden dolayı mavi ekran yiyor olabilirsin olayların Windows ile alakası olduğunu düşünmüyorum

Elinde Hirens Boot yada Parted Magic gibi bir araçla o diske sektör testi yap temiz çıkarsa sıkıntı yok bide en basit yontemle Hirens boot ile hdd sentinals ti galiba programın adı o program ile hdd nin sağlığını kontrol edebilirsin.

Egerki hdd sağlamsa Ramlar ini tek tek dene Ramlar da sıkıntı yoksa yaz ona göre dusunuruz bide ısıları falan takip edip ss at.

Son düzenleme:
Eğer dediğiniz gibi diskiniz üzerinde buna sebep olan bir virüs var ve sisteme müdahale edemiyorsanız yeni bir sabit disk almanız gerekir. Dosyalarınızı daha sonra güvenlik önlemi alarak kurtarırsınız diye düşünüyorum.
Üstadım Diskinde Önemli Bir Data Yok İse Low Level Format atıp Tekrardan Temiz Bir Windows Kurulumu Yapmanı öneririm
Daha Önce Bu şekilde Çözüme ulaşmıştım

ESET ile önce tam tarama yap ve çıkan virüs varsa sil. Daha sonra USB belleği tak ve ESET'i tekrar aç, özel tarama seçeneğine gel ve oradan USB belleğini tarat. Virüsleri sildikten sonra antivirüs kullanmanı öneririm Kaspersky Free kullanabilirsin. Kaspersky'de tam tarama yapmanı öneririm.

PC'ye giriyorum, yeniden baslattan gelismis secenekler oradan UEFI yazılım falan giriyorum. BIOS'tan seviyorum flaşı yükleme ekranı tam gelecek mavi ekran.

Tamamdır bekliyorum siz söyleyin benimki SSD bu arada.
Güvenli modda başlatıp yüklesen olmazmı pek bilgim yok virüsler hakkında yanlış bilgi veriyorsam kusura bakma

Geri
Yukarı