Sisteme yeni soğutucu taktıktan sonra ekran kartı çalışmıyor

abdullah1997

Picopat
Daha fazla  
Merhaba,
Bilgisayarımı yıllardır stok soğutucuyla kullanıyordum ve bugün değiştirmeye karar verdim. Aerocool kule soğutucu alıp montajını yaptım fakat bilgisayarı tekrar açtığımda ekran kartında hiç tepki olmuyor ne RGB ışığı yanıyor ne fanlar dönüyor ve görüntü yok. İşlemci fanı, kasa fanları sorunsuz bir şekilde çalışıyor ama görüntüm yok. Ekran kartını söküp farklı slota takıp denedim ama çare olmadı. Soğutucu değiştirmeden önce çalışan kart şimdi neden çalışmıyor nerede hata yapmış olabilirim?

Merhaba,
Bilgisayarımı yıllardır stok soğutucuyla kullanıyordum ve bugün değiştirmeye karar verdim. Aerocool kule soğutucu alıp montajını yaptım fakat bilgisayarı tekrar açtığımda ekran kartında hiç tepki olmuyor ne RGB ışığı yanıyor ne fanlar dönüyor ve görüntü yok. İşlemci fanı, kasa fanları sorunsuz bir şekilde çalışıyor ama görüntüm yok. Ekran kartını söküp farklı slota takıp denedim ama çare olmadı. Soğutucu değiştirmeden önce çalışan kart şimdi neden çalışmıyor nerede hata yapmış olabilirim?

Ekran kartı slotunda hasar var mı hocam.

Hangi kısmı çekeyim hocam söylerseniz çekebilirim.

Güncelleme:

Sorunu çözdüm, aynı sorunu yaşayıp da çözüm arayan arkadaşlar için yazıyorum.

Ekran kartını çıkarttım, BIOS pilini çıkarttım ve işlemci soğutucumu da çıkartıp yeniden taktım. Ardından ekran kartının da fanları dönmeye başladı ve bilgisayar açıldı.

(AMD ekran kartlarda belli derecenin altında fanlar dönmüyor fakat bilgisayar boot edilirken fanlar dönüyor. Buradan ekran kartının çalışıp çalışmadığını anlayabilirsiniz.)

Aynı sorunu olan başka birinin çözümü sizde deneyin olur belki.

Geri
Yukarı