Sisteme yeni takılan SSD, BIOS'ta gözükmesine rağmen Windows'ta gözükmüyor

Qeenross

Decipat
Daha fazla  
2. el aldığım SSD BIOS'ta gözüküyor fakat Windows'ta gözükmüyor. Çoğu şeyi yaptım ama çalışmıyor, çözümü nedir? Nasıl halledebilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_1002.jpeg
    IMG_1002.jpeg
    246,6 KB · Görüntüleme: 40
Disk yönetimine girdiğinizde ayrılmamış alan, tanımlanmamış alan gibi bir ibare yazar ve o kısmın boyutu taktığınız SSD'nin boyutuna benzer şekildedir.

Sağ tık yapıp bölümü etkinleştirin ve bir harf ataması yapın. Kaydedip kapatın artık görünür hale gelecektir.

Disk boyutu 2TB'dan fazla ise, GPT birimine dönüştürdükten sonra kullanabilirsin.

240 GB.

Disk yönetimine girdiğinizde ayrılmamış alan, tanımlanmamış alan gibi bir ibare yazar ve o kısmın boyutu taktığınız SSD'nin boyutuna benzer şekildedir.

Sağ tık yapıp bölümü etkinleştirin ve bir harf ataması yapın. Kaydedip kapatın artık görünür hale gelecektir.

O buton aktif değil sağ tık yapılmıyor yeni birim oluşturamıyorum.

Tüm ekran gözükecek şekilde fotoğraf at.

Üst taraftaki disklerin hepsi kendi disklerim yeni taktığım SSD gözükmüyor hiçbir şekilde disk 3 olan.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    429,3 KB · Görüntüleme: 31

2. el aldığım SSD BIOS'ta gözüküyor fakat Windows'ta gözükmüyor. Çoğu şeyi yaptım ama çalışmıyor, çözümü nedir? Nasıl halledebilirim?

SSD'nin markasına ait healthcheck vb uygulamaları vardır. Onları indirip disk ömrünü bir kontrol etmende fayda var. Diskin kendisinde sorun olabilir. Bir ihtimal de diskpart ya da partitioning uygulamaları ile denenebilir.

O buton aktif değil sağ tık yapılmıyor yeni birim oluşturamıyorum.

Hocam ben geçen hafta disk klonlama yaptım, bu sırada technopat youtube kanalındaki anlatımdan yararlandım. Videoda disk atama, biçimlendirme, harflendirme vs. yapmak için "MinTOOl Partition" diye bir uygulama kullandılar.

Ben de klonlanan diskin atanmamış kısmıyla birleştirmesi için ilgili programdan yararlandım. Neden görünmediğini bilmiyorum ama belki bu program işe yarayabilir.

Bu da bahse konu video linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

SSD'nin markasına ait healthcheck vb uygulamaları vardır. Onları indirip disk ömrünü bir kontrol etmende fayda var. Diskin kendisinde sorun olabilir. Bir ihtimal de diskpart ya da partitioning uygulamaları ile denenebilir.

Disk formatlanmıyor büyük ihtimalle bozuk. Kapasite kısmında da 32768 bytes yazıyor 240 GB yazması gerekmiyor mu?

Hocam ben geçen hafta disk klonlama yaptım, bu sırada Technopat YouTube kanalındaki anlatımdan yararlandım. Videoda disk atama, biçimlendirme, harflendirme vs. yapmak için "MinTOOl Partition" diye bir uygulama kullandılar.

Ben de klonlanan diskin atanmamış kısmıyla birleştirmesi için ilgili programdan yararlandım. Neden görünmediğini bilmiyorum ama belki bu program işe yarayabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Programı indirdim deneyeyim.

Hocam ben geçen hafta disk klonlama yaptım, bu sırada Technopat YouTube kanalındaki anlatımdan yararlandım. Videoda disk atama, biçimlendirme, harflendirme vs. yapmak için "mintool Partition" diye bir uygulama kullandılar.

Disk bozuk galiba hiçbir şekilde kapasite bilgisi falan gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    332,4 KB · Görüntüleme: 21
  • image.jpg
    image.jpg
    206,3 KB · Görüntüleme: 9
  • image.jpg
    image.jpg
    275,6 KB · Görüntüleme: 29

Geri
Yukarı