Çözüldü Sisteme yük binince çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mustafa Yurtalan

Hectopat
Yer
İstanbul Maltepe
Daha fazla  
GTA 5 oynarken ilk 15 dakika sorun yok. Ardından ses takılıp çöküyor önceden bu sorun yoktu yeni başladı. Sorunu çözemedim ben de format attım fakat sorun devam etti. FurMark'tan test yapayım dedim bu sefer testi başlat dediğim gibi PC direk olarak kapanıyor.

Çözüm
Hocam AMD'nin yazılımından
1714858708804.png

Maks Frekans yazan kısmı -8 yapmayı deneyin. Wattman hatası ise çözülür.
Attığınız forumdakiler gibi yaptım zaten bir çökme olmadı. Yeterince yük altına girmiyor sanırsam.

Dediğim teste soktuğun anda GPU-CPU utilization 100 olması lazım. Yani %100 yükte çalışması lazım, senin attığın görselde %2 :) yük binmemesi söz konusu değil, doğru bir şekilde yap.

Dediğim teste soktuğun anda GPU-CPU utilization 100 olması lazım. Yani %100 yükte çalışması lazım, senin attığın görselde %2 :) yük binmemesi söz konusu değil, doğru bir şekilde yap.
Birdaha denicem. Ama atığınz forumdaki ayarların aynısını yaptım. Ayrıca benim ekran kartımda switch var sağ ve sola kayıyor onlar ne işe yarıyor.

Varsayılan ne ise onu kullanın, modlanmış veya değiştirilmiş VBIOS'lar stabilite açısından sorun yapabiliyor.
Zamanında bi kaç kere sağ sol yapmıştım. Varsayılan ne taraf bilmiyorum. Şu an sola takıp reset attım ve ekran kartı fan açtı bi kaç saniye normale döndü ardından.

Hocam AMD'nin yazılımından
Eki Görüntüle 2187086
Maks Frekans yazan kısmı -8 yapmayı deneyin. Wattman hatası ise çözülür.
Sorun buymuş hocam frekansı düşürünce sorun çözüldü bencmark yapabiliyorum. Oyunda deneyip sonuca göre çözüm olarak işarteliyeceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı