Sistemi açınca "Windows'u etkinleştir" bildirimi geliyor

Alma kardeşim alma, lisanssız kullan gerekirse ama para verme, hiç yoktan oyun oynamıyorum sadece internette takılıyorum dersende Linux kullan.
Para kazandırmayın bu adamlara ama korsanda kullanmayın.
Geçerli lisans anahtarı bulmak için para vermeye gerek de yok ki. Her yerde geçerli lisans anahtarları paylaşılıyor.
Bilmeyenler 5-10 TL veriversin. Bilenler kendi bulup etkinleştirsin.

Korsan'a hayır derken hiç mi illegal etkinleştirme vs. yapmadın?

Alternatif linux programı aramaktan ömrünün yarısının geçmiş olması gerekiyor :))

Geçerli lisans anahtarı bulmak için para vermeye gerek de yok ki. Her yerde geçerli lisans anahtarları paylaşılıyor.
Bilmeyenler 5-10 TL veriversin. Bilenler kendi bulup etkinleştirsin.

Korsan'a hayır derken hiç mi illegal etkinleştirme vs. yapmadın?

Alternatif Linux programı aramaktan ömrünün yarısının geçmiş olması gerekiyor :))

Çocukken param olmadığı için ihtiyaç gereği kullanmışımdır. Son 5 senedir ne korsan oyun oynuyorum ne korsan uygulamalar kullanıyorum ne de para veriyorum tamamen açık kaynaklı uygulamalar hastasıyım.
Bilgisayar programcısıyım ve sadece açık kaynak program geliştiriyorum.
Sadece Windows'ta çalışan bir uygulama gerektiysede, sağlam işlemcili sanal sunucu kiralıyorum ve gereken programı (ücretli veya ücretsiz) gerekirse parasını vererek gerekirse parasını vermeden kullanıyorum (ücretsiz olduğu için), mesela Adobe'nin bir programı mı gerekti, aylık ücretini veriyorum sanal sunucuya indirip kullanıyorum sonra üyeliği iptal edip sanal sunucumada iptal emri veriyorum.

Çocukken param olmadığı için ihtiyaç gereği kullanmışımdır. Son 5 senedir ne korsan oyun oynuyorum ne korsan uygulamalar kullanıyorum ne de para veriyorum tamamen açık kaynaklı uygulamalar hastasıyım.
Sadece Windows'ta çalışan bir uygulama gerektiysede, sağlam işlemcili sanal sunucu kiralıyorum ve gereken programı (ücretli veya ücretsiz) gerekirse parasını vererek gerekirse parasını vermeden kullanıyorum (ücretsiz olduğu için), mesela Adobe'nin bir programı mı gerekti, aylık ücretini veriyorum sanal sunucuya indirip kullanıyorum sonra üyeliği iptal edip sanal sunucumada iptal emri veriyorum.

Normal bir kullanıcı bu şekilde bir yol alabilir mi?
Bunları ben de biliyorum :)

Üstteki arkadaş Windowsu etkinleştir bildirimi geldi diyerek destek arıyor ki lisans kaynaklı olduğunu bile bilmiyorken? :))

Ne diyeyim ben size.

5-10 TL'ye lisanslar var internette. RETAIL, MAK farketmez. Al ve bu dertten kurtul.
Katılıyorum. Yıllar önce bir siteden 30 TL’ye Windows 10 Pro ürün anahtarı aldım. Hala kullanıyorum, hiç sorun olmadı.

Lisanslı kullanıp kullanmamak herkesin kendi tercihi. Bu yüzden insanların belirttiği fikirlere saygı duymalısın. Örneğin lisansı alacak kadar parası olmayabilir veya parası varsa da farklı şeyler için kullanmak istiyordur. Arkadaşta nereden lisans alabilirim diye konu açmamış. Bu sorunun neden olabileceği hakkında bilgi almak istemiş.

Katılıyorum. Yıllar önce bir siteden 30 TL’ye Windows 10 Pro ürün anahtarı aldım. Hala kullanıyorum, hiç sorun olmadı.

Lisanslı kullanıp kullanmamak herkesin kendi tercihi. Bu yüzden insanların belirttiği fikirlere saygı duymalısın. Örneğin lisansı alacak kadar parası olmayabilir veya parası varsa da farklı şeyler için kullanmak istiyordur. Arkadaşta nereden lisans alabilirim diye konu açmamış. Bu sorunun neden olabileceği hakkında bilgi almak istemiş.
İyi de ben fikir ve tercihlerini eleştirmedim ki. Çözüm olarak verdiği cevabı eleştirdim.
Herkes kendisi neyi kullanacağını ve kullanması gerektiğini zaten biliyordur.
Konu sahibinin hangi konuda destek aldığı gayet açık değil mi? Altta alıntı olarak paylaştım.
Bilgisayarı her açtığımda bildirim olarak ekrana geliyor. Yani sağ altta yazmıyor ama nedeni ne olabilir?

Ayrıca arkadaşın verdiği uç noktaya dikkat edersen kendi tercihini üstteki mesajı yazan arkadaştan bekliyor ve bu ne kadar mantıklı?
İki mesajı karşılaştırmanı öneririm. Konudaki ve cevaptaki çarpıklıktan bahsettim. Saygısızlık ettiğim yok. Eğer hala saygısızlık olarak düşünüyorsan mesajlarımı görmemek için beni göz ardı edebilirsin. İyi forumlar.

İyi de ben fikir ve tercihlerini eleştirmedim ki. Çözüm olarak verdiği cevabı eleştirdim.
Herkes kendisi neyi kullanacağını ve kullanması gerektiğini zaten biliyordur.
Konu sahibinin hangi konuda destek aldığı gayet açık değil mi? Altta alıntı olarak paylaştım.

Ayrıca arkadaşın verdiği uç noktaya dikkat edersen kendi tercihini üstteki mesajı yazan arkadaştan bekliyor ve bu ne kadar mantıklı?
İki mesajı karşılaştırmanı öneririm. Konudaki ve cevaptaki çarpıklıktan bahsettim. Saygısızlık ettiğim yok. Eğer hala saygısızlık olarak düşünüyorsan mesajlarımı görmemek için beni göz ardı edebilirsin. İyi forumlar.

Açıklaman için teşekkür ederim. Ben sadece “ağla” ifadesini kullandığın için böyle tepki verdim.

Katılıyorum. Yıllar önce bir siteden 30 TL'ye Windows 10 Pro ürün anahtarı aldım. Hala kullanıyorum, hiç sorun olmadı.

Beni anlayıp bana destek çıktığınız için teşekkür ederim.

Neyse çözüm fikri önerildiğine göre ve herkes kendi fikrini beyan ettiğine göre, konu çözülmüş olarak işaretlenebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı