Çözüldü Sistemi başlatınca disk görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

troxima

Femtopat
Daha fazla  
Diskim görünmüyor. Denetim masasında bilinmiyor başlatılmamış diyor. Bilgisayarı açınca da lock unlock diye iki tane disk çıkıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_6689.jpeg
    IMG_6689.jpeg
    119 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_6824.jpeg
    IMG_6824.jpeg
    60,7 KB · Görüntüleme: 9
Çözüm
Hocam disk kilitli olduğu için hiçbir şey gözükmüyor bir şey seçemeyeceğmi diske ulaşılamadığını söylüyor.

Hocam BitLocker'la kilitlenmiş bir disk kardeşim bir anda gittiğini söyledi bende direk BitLocker attıklarını düşündüm diske.
BitLocker ile kendi şifrelediyse yanlışlıkla sistemi araştırıp bakabilirsin bir anahtar/key dosyası olabilir.

Ama başka bir şifreliyiciyse, virüs ise, geçmiş olsun, birinci mesajdaki USB linux kurup Gpart ile formatlanma dışında seçenek yok - en azından 2040 yılında kadar.
Şu olaydan önce ne yaptın, ne deniyordun oradan anlatsan daha kolay çözüm sunulabilir.

BIOS'a girip HDD veya Güvenlik/Security kısmından Unlock hale getirebiliyor musun mesela?

Şu olaydan önce ne yaptın, ne deniyordun oradan anlatsan daha kolay çözüm sunulabilir.

BIOS'a girip HDD veya Güvenlik/Security kısmından unlock hale getirebiliyor musun mesela?

Hocam bir senedir kullanmadığım bir laptop kardeşim galiba korsan oyun indirmiş BIOS'ta gözüküyor ama işlem yapamıyorum açılış ekranında diske unlock diyorum şifre istiyor.

Hocam bir senedir kullanmadığım bir laptop kardeşim galiba korsan oyun indirmiş BIOS'ta gözüküyor ama işlem yapamıyorum açılış ekranında diske unlock diyorum şifre istiyor.
Yani standart BIOS ayarlarında girdiğinde, diski açmak için bir yöntem sunmuyor. O zaman geçmiş olsun, virüs taraması sonrası her şeyin formatlanması/uçurulması gerekecek tahminimce.

Yani standart BIOS ayarlarında girdiğinde, diski açmak için bir yöntem sunmuyor. O zaman geçmiş olsun, virüs taraması sonrası her şeyin formatlanması/uçurulması gerekecek tahminimce.

Hocam boot atınca da gelmiyor öyle bir problemde var. Diğer disk 120 GB kilitli disk 1TB az yer olduğu için kurtarmaya çalışıyorum.

Hocam boot atınca da gelmiyor öyle bir problemde var. Diğer disk 120 GB kilitli disk 1TB az yer olduğu için kurtarmaya çalışıyorum.
120GB SDD kilitli, 1TB HDD açık, üstünde Windows var, anladıysam.
Win+R yapıp, diskpart yazıp, komut satırında
  1. list disk
  2. select disk numarası
  3. attributes disk clear readonly
dene bakalım.

Bitlocker ile yapmışsa şifreyi bir yerlere kaydetmişse kardeşin arayıp bulabilirsin. Öbür türlü aklıma format dışında bi şey gelmiyor 120 için.

120GB SSD kilitli, 1TB HDD açık, üstünde Windows var, anladıysam.
Win+r yapıp, diskpart yazıp, komut satırında.
  1. List disk.
  2. Select disk numarası
  3. Attributes disk clear readonly.
Dene bakalım.

BitLocker ile yapmışsa şifreyi bir yerlere kaydetmişse kardeşin arayıp bulabilirsin. Öbür türlü aklıma format dışında bir şey gelmiyor 120 için.

Yok hocam 1TB kilitli.

120GB SSD kilitli, 1TB HDD açık, üstünde Windows var, anladıysam.
Win+r yapıp, diskpart yazıp, komut satırında.
  1. List disk.
  2. Select disk numarası
  3. Attributes disk clear readonly.
Dene bakalım.

BitLocker ile yapmışsa şifreyi bir yerlere kaydetmişse kardeşin arayıp bulabilirsin. Öbür türlü aklıma format dışında bir şey gelmiyor 120 için.

Hocam disk 0 GB olarak gözüküyor ve diskpart failed to clear disk attributes hatası aldım kardeşim virüs bulaştığını söyledi.

Yok hocam 1TB kilitli.

Hocam disk 0 GB olarak gözüküyor ve diskpart failed to clear disk attributes hatası aldım kardeşim virüs bulaştığını söyledi.
Tamam sonuç aynı yere çıktı, muhtemelen kriptolanmış/şifrelenmiş disk, bu maceramızın da USB diske Linux yazdırıp Gparted ile 1TB'yi uçurarak sonuna geleceğiz.

Gerçi şunu da deneyebilirsin gene Win+R'den:
  1. list disk
  2. select disk X
  3. list partition
  4. select partition X
  5. delete partition override

Son düzenleme:
Tamam sonuç aynı yere çıktı, muhtemelen kriptolanmış/şifrelenmiş disk, bu maceramızın da USB diske Linux yazdırıp GParted ile 1TB'yi uçurarak sonuna geleceğiz.

Gerçi şunu da deneyebilirsin gene Win+r'den:
  1. List disk.
  2. Select disk X
  3. List Partition.
  4. Select Partition X
  5. Delete Partition override.

Hocam select Partition'a ne yazacağız. 0 yazınca disk başlatılamadı diyor.

Geri
Yukarı