Çözüldü Sistemi bilgisayarcıya götürdükten sonra D diskim gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

türkishlokum

Centipat
Evet arkadaşlar ben yeni bilgisayar aldım ve alalı 2 hafta falan oldu 2. el 200 TL'ye ders için ucuz bir bilgisayar aldım. Bilgisayarımın sahibi 6 yıl önce ofis için aldığını ve çok temiz kullandığını söyledi. Doğruda söyledi çok temiz kullanılmış adama sistemi sorduğumda 320 GB HDD var dedi. İnternetten modeli yazınca da 320GB HDD olduğunu gördüm. Bilgisayarcıya sorunu var mı diye aldığım gibi bilgisayarı götürdüm. Adam hiç sorunu yok dedi ve bilgisayarı geri verirken tam bana şöyle dedi.
Bilgisayarın çok yavaş buna SSD taktır dedi ve verdi. Sonra eve gittiğimde bilgisayarı kontrol ederken 120 GB HDD olduğunu gördüm ve parçaları çaldığından şüpheleniyorum. Başka müşterilerinde aynı sorunu olmuş. Ama adam bilgisayara Windows 10 kurdu ve acaba depolama yerinde yanlışlıkmı yaptı? D diskim görülmüyor.
Cevaplarınızı bekliyorum.

Disk Yönetimi'nden bakın. Orada yoksa da parça çalmıştır.

Ya arkadaş, bu adamlar internetten habersiz mi? İnternet diye bir nimet var, adam açıp soramaz mı oradan ki sen adamın parçasını çalıyorsun? Çaldıysa şimdi boşu boşuna uğraşacak ve uğraştıracaktır büyük ihtimalle.

Evet arkadaşlar ben yeni bilgisayar aldım ve alalı 2 hafta falan oldu 2. el 200 TL'ye ders için ucuz bir bilgisayar aldım. Bilgisayarımın sahibi 6 yıl önce ofis için aldığını ve çok temiz kullandığını söyledi. Doğruda söyledi çok temiz kullanılmış adama sistemi sorduğumda 320 GB HDD var dedi. İnternetten modeli yazınca da 320GB HDD olduğunu gördüm. Bilgisayarcıya sorunu var mı diye aldığım gibi bilgisayarı götürdüm. Adam hiç sorunu yok dedi ve bilgisayarı geri verirken tam bana şöyle dedi.
Bilgisayarın çok yavaş buna SSD taktır dedi ve verdi. Sonra eve gittiğimde bilgisayarı kontrol ederken 120 GB HDD olduğunu gördüm ve parçaları çaldığından şüpheleniyorum. Başka müşterilerinde aynı sorunu olmuş. Ama adam bilgisayara Windows 10 kurdu ve acaba depolama yerinde yanlışlıkmı yaptı? D diskim görülmüyor.
Dostum adam HDD'yi cukkalamış.
120GB olan HDD olduğuna emin misin ? Adamın günahını almayalım belki HDD yerine SSD takmıştır. ( %0,01 ile )

Windows simgesine sağ tıklayıp disk yönetime gidin. Birkaç tane ayrılmış mavi bölüm göreceksiniz. Mavi bölümlerden ayrı olarak siyah yani ayrılmamış bölüm görüyor musunuz?

Son düzenleme:
Bilgisayarın çok yavaş buna SSD taktır dedi ve verdi. Sonra eve gittiğimde bilgisayarı kontrol ederken 120 GB HDD olduğunu gördüm ve parçaları çaldığından şüpheleniyorum. Başka müşterilerinde aynı sorunu olmuş. Ama adam bilgisayara Windows 10 kurdu ve acaba depolama yerinde yanlışlık mı yaptı? D diskim görülmüyor.
Windows 10 kurarken diski böldüyse eğer yukardaki arkadaşın dediği gibi Disk Yönetimi'nden bakmanız ve harf ataması yapmanız lazım. 120 GB HDD satıldığına hiç rast gelmedim büyük ihtimal 120 GB+200 GB olarak bölmüş.

Disk yönetimi kullanarak anlayabilirsin. Adam belki de D diskini kurulum sırasında biçimlendirmeyi unutmuş olabilir. SSD takması gibi bir ihtimal yok ortada. Eğer oradan görünmüyorsa kesin çalmıştır. Adama yapacaklarını sonra düşünürsün.🤣🤣🤣

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu disk yönetim yerin fotosu bakın.
Galiba 120 GB HDD değilmiş :D.
Bana çaldı gibi geldi ama günahını almak istemiyorum. D diskinde kurulum yaparken hata yapmışda olabilir.
Evet arkadaşlar cevap veren olmadı. Bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-07-11 105429.png
    Ek Açıklama 2020-07-11 105429.png
    22,4 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:
Arkadaşlar bu disk yönetim yerin fotosu bakın.
Galiba 120 GB HDD değilmiş :D.
Bana çaldı gibi geldi ama günahını almak istemiyorum. D diskinde kurulum yaparken hata yapmışda olabilir.
Evet arkadaşlar cevap veren olmadı. Bekliyorum.
Ben sana söyle diyeyim attığın resimden emin olamadım ama aygıt yöneticisinde depolama aygıtları başlığının altında yoksa hdd kesin çalındı

Yeni konular

Geri
Yukarı