Sistemi işlemci ve ekran kartı olmadan çalıştırmak

Enemy Supoted

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524073063
Sistemi genel olarak kurdum içinde tek eksik işlemci ve ekran kartı kaldı. Peki ben bu sistemi anakart ve diğer komponentler çalışıyor mu diye işlemci ve ekran kartı olmadan çalıştırmanın yolu var mı? Pek mümkün olarak görmüyorum ama gene de sorup bilgi almak istedim. Ek olarak VM olarak sistemde bir işlem atayıp server olarak ne kadar verimli kullanabilirim?

Peki sistemi VM ile çift bölerek bir kısmını server denemeleri olarak ayırsam yüzde kaç oranında performans düşüşü olur? Ve çekirdeklerin performansını hepsini düşürmeden nasıl bir yöntem uygulanabilir?

Teknik olarak çalışır, çünkü işlemcinin yuvada olup olmadığını anakartınızdaki BIOS kontrol ediyor. Ama ekrana görüntü gelmez, BIOS ayarlarına bile giremezsiniz. Muhtemelen anakartınızdaki buzzer da işlemci olmadığı için ötecektir.

Peki sistemi VM ile çift bölerek bir kısmını server denemeleri olarak ayırsam yüzde kaç oranında performans düşüşü olur? Ve çekirdeklerin performansını hepsini düşürmeden nasıl bir yöntem uygulanabilir?

Detaylı sisteminizi paylaşınız ayrıca işlemcisiz görüntü alamazsınız eğer taktığınız işlemcidede APU yoksa bu seferde ekran kartı takmazsanız görüntü alamayacaksınız. Lütfen sisteminizi paylaşınız.

Detaylı sisteminizi paylaşınız ayrıca işlemcisiz görüntü alamazsınız eğer taktığınız işlemcidede APU yoksa bu seferde ekran kartı takmazsanız görüntü alamayacaksınız. Lütfen sisteminizi paylaşınız.

Hali hazırda yeni topluyorum. Ryzen işlemcileri ve RTX 3070 bekliyorum. Sadece bazı bileşenleri çalışıp çalışmadığını test etmek istemiştim.

Geri
Yukarı