Sistemi kapatıp açıldığında çözünürlük değişiyor

thedeuss

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selam. Aslında ben bu sorunu çok tehlikeli bir yöntemle çözebiliyordum. Bilgisayarı normal bir şekilde kapatıp yeniden açtığımda ekran 640X800'e sabitleniyor ve değişmiyor. Ama bilgisayarın fişini direk çekince (tehlikeli yöntem bence PSU bozulabilir) yeniden fişi takıp açtığımda bilgisayar 1080p olarak açılıyor ve çözünürlük ayarlanıyor. Biliyorum çok saçma bir olay ama PSU bozulacak korkusu da var. Acaba neden böyle bir şey oluyor nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör ayarları otomatiğe mi bağlı? Kontrol eder misiniz?
Geçici çözüm olarak önce kasayı açın, bilgisayar açıldıktan sonra monitörü açın.

Monitör ayarları otomatiğe bağlı değil. İkinci dediğiniz çözümü denemeye gidiyorum belki işey yarar. Bilgisayarı normal olarak kapatıcam normalde açtığımda ekran 640x400'e sabit geliyor. Sizin dediğinizi yapınca bakayım olacak mı?
Monitör ayarları otomatiğe mi bağlı? Kontrol eder misiniz?
Geçici çözüm olarak önce kasayı açın, bilgisayar açıldıktan sonra monitörü açın.

Dediğiniz işey yaradı. Önce kasayı açıp yaklaşık 20 saniye bekledim. Sonra monitörü açtım ve 1080P olarak geldi. Normalde gelmezdi. Neyden kaynaklı acaba.

Yeni konular

Geri
Yukarı