Kan tahlilinde sigara içildiğinin sonucu çıkar mı?

Kumpirrr

Decapat
Daha fazla  
Sivilceler için Cildiye'ye gideceğim de kan tahlili gerekli sanırım. Belki ekstradan idrar tahlilide alınabilir. Yaklaşık 2 aydır içmiyorum. Sizce tahlillerde çıkar mı? Çıkarsa da sigara içiyor musunuz diye sorarlar mı? Yakın zaman da içersem tahlilde çıkar mı iyice kafam karıştı.

Sivilceler için Cildiye'ye gideceğim de kan tahlili gerekli sanırım. Belki ekstradan idrar tahlilide alınabilir. Yaklaşık 2 aydır içmiyorum. Sizce tahlillerde çıkar mı? Çıkarsa da sigara içiyor musunuz diye sorarlar mı? Yakın zaman da içersem tahlilde çıkar mı iyice kafam karıştı.

Cikmaz.

Laboratuvar okuyorum 1 hafta önce alınan alkol bile her zaman çıkmıyor, 2 ay önceki sigara hayatta çıkmaz.

Peki bu alkol ve sigarayı ne kadar önce bırakmak lazım tahlilde çıkmaması için minimum.
Alkol 3 günde biter neredeyse. Sigara'da aynı şekilde 48-78 saat bir sürede tahlili etkilemez. Alkolü sadece kanda çıkıp çıkmaması için değil, direkt tahlil sonucu etkilememesi için içmemelisiniz. Tahlil sonuçlarını %100 şekilde etkiliyor çünkü.

Etkiler tabi de direk içme yani baya önce içti isen sorun olmaz

Sivilce ve akne tedavisi için zoretanin adlı ilaç tedavisi uygulanabiliyor başlamadan önce alkol ve sigara kullanıyor musunuz diye sorulmuştu iki aydır içmiyorsan sıkıntı yok.

Sivilce ve akne tedavisi için zoretanin adlı ilaç tedavisi uygulanabiliyor başlamadan önce alkol ve sigara kullanıyor musunuz diye sorulmuştu iki aydır içmiyorsan sıkıntı yok.
Şu an tahlil olmadan 1.5 aylık hap ve sabah akşam krem şeklinde sürecim devam ediyor. Ama herhangi bir etkisini göremedim. Muhtemelen karaciğerde bir sıkıntım var. 1 ay sonra tekrar gittiğimde sizin dediğiniz tedaviyi mi uygulayacaklar ?

Geri
Yukarı