Sistemi RX 7700XT sisteme yükseltmeye değer mi?

messiOMG

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Benim sistemim çok eskidi ve sistemimi yenilemek istiyorum. Anakart: B450 S2H, ekran kartı: Sapphire Radeon RX 7700 XT Pulse, işlemci: AMD Ryzen 5600X, RAM: Corsair Vengeance 2x16 3200 MHz, PSU: Sharkoon 650W. Sizce böyle bir yükseltme yapsam herhangi bir oyunda sıkıntı yaşar mıyım darboğaz vesaire? Cevaplarsanız sevinirim.

Mükemmel detaylı bir konu olmuş hocam, yükseltmek istediğiniz mevcut sisteminiz nedir? Bütçe nedir?

Hocam yükesltmek istediğim sistem parçalar yukarıda yazıyor, eski parçaları yazmadım. Aslında yazmak istediğim, yukarıda yazdığım parçalar birbiri ile uyumlu mu yani bu sistemle herhangi bir oyunda sıkıntı yaşar mıyım?

Dostum bence artık DDR5 sistemlere geçilmeli diye düşünüyorum.
R5 7500F
MSI Pro B650M-P gibi anakart
XPG Lancer Black 6000MHz CL30 16x2
MSI MAG A650BN 650W PSU

NOT: Ekran kartı NVIDIA tercih edilirse çok mükemmel olur. Ancak bütçe yoksa 7700XT, 4070 performansı verir. RTX4070 öneririm.

Hocam yükesltmek istediğim sistem parçalar yukarıda yazıyor, eski parçaları yazmadım. Aslında yazmak istediğim, yukarıda yazdığım parçalar birbiri ile uyumlu mu yani bu sistemle herhangi bir oyunda sıkıntı yaşar mıyım?
Uyum konusunda bir problem yok fakat dediğim gibi bütçe belirtmelisiniz. AM5 sisteme geçmek daha mantıklı olacaktır.

5600, 5600X veya 7500 gibi işlemciler stok soğutucu ile ısınan işlemciler. Turbo Boost kapatarak veya voltaj düşürerek bunun önüne geçebilirsiniz problem yok ya da kule tipi hava soğutucu alacak.

Çok teşekkürler hocam son bir soru sorayım bu sisteme Gaming Gen TR'den ekstra sıvı soğtucu eklesem ısınma problemi çözülürmü eklersem hangi soğutucuyu eklemek daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı