Sistemi sökmeye nereden başlanır?

• Konuyu başlatan abalta
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 700

abalta

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, bilgisayarımın anakartını değiştiriyorum. Eski anakartı komple çıkaracağım. Eski anakart üzerindeki işlemci ve stok fanı çıkarmama gerek var mı? Yoksa bir bütün halde sökülebilir mi?
Not: Eski işlemci ve RAM'ler de kullanılmayacaktır. Eski bir kasaya tekrar takılacaktır.

Merhaba, bilgisayarımın anakartını değiştiriyorum. Eski anakartı komple çıkaracağım. Eski anakart üzerindeki işlemci ve stok fanı çıkarmama gerek var mı? Yoksa bir bütün halde sökülebilir mi?
Not: Eski işlemci ve RAM'ler de kullanılmayacaktır. Eski bir kasaya tekrar takılacaktır.

Önce RAM'leri daha sonra fanı ve işlemciyi çıkarın. Daha rahat sökersiniz.

Zarar vermem diyorsan çıkartırken sökmene gerek yok fakat ben senin yerinde olsam soğutucuyu sökerdim bir yere çarpıp zarar vermemek adına. Ramleri de sök ne olur ne olmaz sonuçta kasanın kenarları biliyorsun sivri olabiliyor kesin zarar verirsin çarparsan Ram ve İşlemci soğutucusuna. İşlemciyi sökmene gerek yok zaten anakarta bağlı halde olduğu için bir problem arz etmez.

RAM, işlemci ve stok fan yeni anakarta geçirmeyeceksen takılı kalabilir. Ekran kartı ve PSU, kasa bağlantılarını sökmen yeterli.

İlk önce güç bağlantılarını sökün. Sonrasında fan,sata ve pheripheral bağlantılarını sökün. Kasanin dışındaki bağlantı kablolarını söktükten sonra anakartınızın pirinç ayaklarını gevşetip kasadan ayırabilirsiniz.

Güç bağlantılarını sökmeden zaten diğer bileşenleri çıkarmaya çalışıyorsa sorun büyük. Bence arkadaş konunu o tarafını biliyor herkes de aynı şeyi yazınca şaşırdım. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı