Sistemi temizlememek performansı ne kadar etkiler?

İşletim sistemi
Windows 10
Formata neden gerek duyayım ki? Düzenli olarak güncelleştirmeleri manuel olarak kuruyorum. Bunla alakası olduğunu düşünmüyorum.
Windows işletim sistemi şişiyor. Belki kullanan kişilerin kurduğu bir program vardır ve arka planda sürekli çalışıyordur. Görev yöneticisinden bir bakın bence.

Konuyla alakasız ama SHARKOON REV200 kasasının önü açılıyor mu? Ben bi bilgi bulamadım aksi taktirde nasıl ulaşacağım öndeki fanlara.

Tozlanmalar FPS düşüşü yapar. Ve altı ayda bir yenileyin macunu.

Tozlanma FPS düşürmez soğutma performansını düşürür oda işlemci ekran kartı etki ederse taş çatlasın 2-3FPS etki etsin.
Ayrıyeten 6 ayda bir macun değiştirilmez benim eskiden beri kullandığım 8 yıllık masasütü bilgisayarımı 1 kere Macunu değiştirdim hala yetiyor tecrübem 1.5 yılda bir değiştirmesinin sağlıklı olduğu.

Temizleyin. Çok az etkilemeyecek şekilde olur 2-3FPS @Suxap0'ın dediklerini yapın sürücüleri güncelleyin ana yazılımı güncelleyin. Macun süresi 1-1.5 yılı geçmiş ise değiştirin.

Lütfen 8 yıllık masaüstü cihazınızın 1 kere değişim kısmı şaka olsun.

Hocam sürücüler güncel. FPS düşmesi yaşamıyordum böyle başka bir sıkıntı gelmiyor aklıma. Temizleyip söylerim.

Hocam şuan yapması gerekenleri söyledim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…