Sistemi temizlememek performansı ne kadar etkiler?

İşletim sistemi
Windows 10
Formata neden gerek duyayım ki? Düzenli olarak güncelleştirmeleri manuel olarak kuruyorum. Bunla alakası olduğunu düşünmüyorum.
Windows işletim sistemi şişiyor. Belki kullanan kişilerin kurduğu bir program vardır ve arka planda sürekli çalışıyordur. Görev yöneticisinden bir bakın bence.

Tozlanmalar FPS düşüşü yapar. Ve altı ayda bir yenileyin macunu.

6 Ayda bir temizliğini yapın ve dediklerimi uygulayın.
-Termal Macunu Yenileyin.
-Ekran kartını söküp iyice temizleyin(nemli bez ve fırça yardımıyla)
-Kasaya kurutma makinesinin soğuk hava üfleyen kısmını açıp içindeki tozları alın.)
-Tozların gitmediği kısımları bez yardımı ile alın.
-Fanları da söküp fırça veya hafif nemli bez yardımı ile temizleyin sonra yerine takın.
-Kablolamayı da güzel yapın karışık olmasın hava silükilasyonu iyi olsun.

Tozlanma FPS düşürmez soğutma performansını düşürür oda işlemci ekran kartı etki ederse taş çatlasın 2-3FPS etki etsin.
Ayrıyeten 6 ayda bir macun değiştirilmez benim eskiden beri kullandığım 8 yıllık masasütü bilgisayarımı 1 kere Macunu değiştirdim hala yetiyor tecrübem 1.5 yılda bir değiştirmesinin sağlıklı olduğu.

6 aydır tatildeydim ve bu süreçte ailem kullandı bilgisayarı. Bilgisayar kasası normal bir masanın sağ alt tarafında yan tarafları kapalı bir bölümde duruyor. Bayağı tozlandığını varsayıyorum ki oyunlarda FPS düşmesi yaşıyorum. En basitinden CS:GO oynarken 160'lara iniyor ve spray atarken takılmalar oluyor.

Sorum şu kasayı ne kadar sürede bir temizlemeliyim ve bu tozlanmalar FPS düşüşüne sebep oluyor mu?

Temizleyin. Çok az etkilemeyecek şekilde olur 2-3FPS @Suxap0'ın dediklerini yapın sürücüleri güncelleyin ana yazılımı güncelleyin. Macun süresi 1-1.5 yılı geçmiş ise değiştirin.

Tozlanma FPS düşürmez soğutma performansını düşürür oda işlemci ekran kartı etki ederse taş çatlasın 2-3FPS etki etsin.
Ayrıyeten 6 ayda bir macun değiştirilmez benim eskiden beri kullandığım 8 yıllık masasütü bilgisayarımı 1 kere macunu değiştirdim hala yetiyor tecrübem 1.5 yılda bir değiştirmesinin sağlıklı olduğu.

Temizleyin. Çok az etkilemeyecek şekilde olur 2-3FPS @Suxap0'ın dediklerini yapın sürücüleri güncelleyin ana yazılımı güncelleyin. Macun süresi 1-1.5 yılı geçmiş ise değiştirin.

Lütfen 8 yıllık masaüstü cihazınızın 1 kere değişim kısmı şaka olsun.

Ayrıyeten 6 ayda bir macun değiştirilmez benim eskiden beri kullandığım 8 yıllık masasütü bilgisayarımı 1 kere macunu değiştirdim hala yetiyor tecrübem 1.5 yılda bir değiştirmesinin sağlıklı olduğu.

Hocam sürücüler güncel. FPS düşmesi yaşamıyordum böyle başka bir sıkıntı gelmiyor aklıma. Temizleyip söylerim.

Ayrıyeten 6 ayda bir macun değiştirilmez benim eskiden beri kullandığım 8 yıllık masasütü bilgisayarımı 1 kere Macunu değiştirdim hala yetiyor tecrübem 1.5 yılda bir değiştirmesinin sağlıklı olduğu.

Hocam şuan yapması gerekenleri söyledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı