Sistemi test etmek için program önerisi

Peki benim ssdim kingston hyperx fury 120 gb. Yazılımı var mı ? Varsa atma olasılığınız var mı?
Evet var. Buyur.

http://media.kingston.com/support/downloads/KSM_setup_1.1.0.0.exe

Hd tune olarak hdd dolu ama sorun olur mu?
Sorun olacağını sanmıyorum. Bu arada bad sector taraması da yapmalısın.
Prime 95 ise 1 saat demişsiniz 1 saat içersinde hiç
Bir hata almamam mı gerekiyor yoksa kendisi bir takım test yapıyor mu?
Prime 95'i çalıştırdığında karşına bu ekran geliyor. Sen kırmızı ile işaretlediğim yerleri seçeceksin.

prime 1.JPG

Bu ekranda en üsttekini seçip alttakilere dokunmuyoruz. Sonrada ok deyip geçiyoruz.
prime 2.JPG

Ve program çalışmaya başladı. Her şey pass, pass şeklinde ilerliyorsa sıkıntı yoktur. Ama çekirdekler çalışmayı durduruyorsa orada başka bir şey söyleyecektir program sana örnek "CPU 4 core stopped" gibi çekirdeklerin işlem yapmadığını anlamanın bir yolu da görev yöneticisini açıp üstten performans sekmesine gelip Windows'un CPU kullanımını grafik olarak gösterdiği yere sağ tıklayıp "Grafiği şuna değiştir" tıklayıp "Mantıksal işlemciler" seçerek hangi çekirdekler yüzde kaç yükte? Çalışıyor mu? Çalışmıyor mu? Anlayabilirsin.

prime 4.JPG

Prime 95 V2810 64 bit indirme linki
http://www.mersenne.org/ftp_root/gimps/p95v2810.win64.zip

Ve testimiz bitti bu programı durdurmak için sağ alttaki oka tıklayarak prime 95'i bulup sağ tıklayarak "Stop" dememiz gerekiyor.

555.JPG

Eğer kırmızı olduysa çalışmadığını gösterir.

888.JPG

Bu program Windows açılışında da çalışmaya başlıyor. Onuda engelleyelim.

Görev yöneticisine gelip üstten başlangıç sekmesine gelip oradan prime 95'i bulup devre dışı bırakmamız gerekiyor. Yoksa her bilgisayar açılışında program işlemcileri zorlamaya başlar.

Aklına takılan bir şey varsa buyur sor.

Son düzenleme:
Evet var. Buyur.

http://media.kingston.com/support/downloads/KSM_setup_1.1.0.0.exe

Sorun olacağını sanmıyorum. Bu arada bad sector taraması da yapmalısın.
Prime 95'i çalıştırdığında karşına bu ekran geliyor. Sen kırmızı ile işaretlediğim yerleri seçeceksin.

Eki Görüntüle 246069

Bu ekranda en üsttekini seçip alttakilere dokunmuyoruz. Sonrada ok deyip geçiyoruz.
Eki Görüntüle 246070

Ve program çalışmaya başladı. Her şey pass, pass şeklinde ilerliyorsa sıkıntı yoktur. Ama çekirdekler çalışmayı durduruyorsa orada başka bir şey söyleyecektir program sana örnek "CPU 4 core stopped" gibi çekirdeklerin işlem yapmadığını anlamanın bir yolu da görev yöneticisini açıp üstten performans sekmesine gelip Windows'un CPU kullanımını grafik olarak gösterdiği yere sağ tıklayıp "Grafiği şuna değiştir" tıklayıp "Mantıksal işlemciler" seçerek hangi çekirdekler yüzde kaç yükte? Çalışıyor mu? Çalışmıyor mu? Anlayabilirsin.

Eki Görüntüle 246072

Prime 95 V2810 64 bit indirme linki
http://www.mersenne.org/ftp_root/gimps/p95v2810.win64.zip

Ve testimiz bitti bu programı durdurmak için sağ alttaki oka tıklayarak prime 95'i bulup sağ tıklayarak "Stop" dememiz gerekiyor.

Eki Görüntüle 246067

Eğer kırmızı olduysa çalışmadığını gösterir.

Eki Görüntüle 246068

Bu program Windows açılışında da çalışmaya başlıyor. Onuda engelleyelim.

Görev yöneticisine gelip üstten başlangıç sekmesine gelip oradan prime 95'i bulup devre dışı bırakmamız gerekiyor. Yoksa her bilgisayar açılışında program işlemcileri zorlamaya başlar.

Aklına takılan bir şey varsa buyur sor.
Yardımın için çok teşekkür ederim, ilgili birisin bayağı :) Şimdi ben RAM testi yaptım ama nedense bayağı uzun sürdü ben sanırım genel bir test yaptım memtest86 ile 2.5 saat sürdü ama hepsi pass dedi sorun yok dedi. Birazdan ssd, hdd ve diğerlerini yapacağım. Bir tek şu çekirdek çalışmama konusunu pek anlayamadım. Yani test kendisi mi kapatacak çekirdeği yoksa bir sorun varsa mı kapanacak? Yani test boyunca tüm çekirdeklerin çalışması mı gerekiyor...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı