Sistemi yormayan Antivirüs önerisi

Kadir Alp

Hectopat
Bilgisayarda kasma yaratmayan ve güvenliği en iyi olan virüs programı hangisi? Bu aralar Eset kullanıyordum ama bilgisayarda kasmalar hissettim ve zaten lisansım da bitiyor bari bitmişken başka bir antivirüs programına geçeyim derken sizlere sormak aklıma geldi. Sizce hangi virüs programı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba
Ücretsiz olanlarda Avira ve Kaspersky kasma problemi yapmazlar, çok düşük sistemlerde bile kullandığım için ikisinden de son derece memnunum, güvenlik ön planda ise Kaspersky Free daha iyi bir tercih.

SSD sahibi bilgilsayarı hiç bi antivirüs hissedilecek düzeyde yormaz. Güncel sürümleri bir araya getirsek %2-3'lük fark anca vardır. HDD kullanıyorum ve virüs konusunda bilinçliyim diyorsanız windows'un kendi antivirüsü ile devam edin.

ESET bile kasıyorsa o bilgisayarı bir zahmet belediye çöplüğüne hurda kısmına koyun. Donanımlarınız nedir bilmiyorum ama normal şartlarda günüz bilgisayarlarını kasmayı başarabilme yetisine AVAST haricinde hiç bir anti virüsün gücü yetmiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı