Sistemi Yormayan Antivirüs Tavsiyesi

kederlitosbağa

Kilopat
Merhaba arkadaşlar.

Uzun bir süre Bitdefender Total Security 2015 kullandım. Fakat fazla RAM yediği için sorun çıkarıyordu. Daha sonra Bitdefender Free Antıvırus'ü denedim. Onda da firewall yoktu ve çoğu ekstra özellik bulunmuyordu.

Bana önerebileceğiniz az RAM tüketen bir antivirüs var mı? Sürekli internetten bir şeyler indiriyorum bu nedenle etkili bir program olması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
1.3 ghz 2 gb ram olan bir cihaza KIS 2015 indirdim, ayarları en yükseğe aldım en küçük bir kasma bile olmadı.
KIS 2015 gerçekten iyi.
Ya da Bitdefender. Yeni güncellemesinde çok hafif olduğunu söylüyorlar.

Ücretsiz olarak Comodo İnternet Security Free kullanabilirsiniz. Yanlış bir ayarlama yapılmadığı sürece bilgisayarı kasmayacaktır. (Eğer donanımınız kaldıramayacak kadar kötüyse kasabilir de.)
Kurulumda Yandex eklentilerinin tiklerini kaldırın ve eğer istemiyorsanız Comoda Secure DNS hizmetinin de tikini kaldırn.
GeekBudy hizmetinin tikini kaldırabilirsiniz.
Eğer kullanmak istemiyorsanız Chromodo tarayıcısını kurmayın.

Önerdiğim ayarlar: Ana ekran > Görevler > Gelişmiş Görevler > Gelişmiş Ayarları Aç > (Sol tarafta) Yapılandırma > COMODO Proactive Security > (Yazısının üzerine) Sağ tıkla > Etkinleştir

Ana ekran > Görevler >Ağ Duvarı Görevleri > Gelişmiş Ayarları Aç > (Ekran alıtısındaki gibi ayarlamanı öneririm) > (Sol tarafta) Savunma+ > HIPS > HIPS Ayarları > Güvenli Kip

Kalan ayarları ve yukarıda önerdiğim ayarları kendinize göre özelleştirebilirsiniz.
NOT: Sandbox ve Viruscope temel koruma bileşenlerindendir ayarlarını değiştirmenizi ve kapatmanızı tavsiye etmem.

Hocam size genel önerilen antivirüsleri söyleyeyim. Bitdefender, Norton, Kaspersky. Bitdefender 2016' nın şu anda 6 ay bedava kullanma kampanyası var. Bende kullanıyorum ve memnunum. Ama derseniz ki en iyisi hangisi Kaspersky'dır. Ama Bitdefender biraz daha hafiftir ve o da işinizi görür.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı