Sistemi Yüksek Performans Moduna alınca indirme hızı düşüyor

gurecumut

Hectopat
Laptop kullanıyorum arkadaşlar bilgisayar güç tasarrufundaydı indirme hızı Steam'dan anlık oyun indiriyordum 1.8-2.0 MB arası değişiyordu ama işlemci hızı düştüğü için aynı anda birçok işlem yaparken zorlanıyor. Yüksek performans moduna alınca işlemci tam kapasite çalıştığı için her işi hızlıca yapıyordum ama Steam'e girince indirme hızına baktığımda en yüksek 0.700 Kbps'dan yukarı çıkmıyor. Şimdi sorum şu bilgisayar yüksek performansta daha hızlı indirme yapması lazım değil mi neden güç tasarrufunda yüksek hızlara ulaşıp yüksek performasta onun yarısını bile alamıyorum. Bir çözümü falan var mıdır bunun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop kullanıyorum arkadaşlar bilgisayar güç tasarrufundaydı indirme hızı Steam'dan anlık oyun indiriyordum 1.8-2.0 MB arası değişiyordu ama işlemci hızı düştüğü için aynı anda birçok işlem yaparken zorlanıyor. Yüksek performans moduna alınca işlemci tam kapasite çalıştığı için her işi hızlıca yapıyordum ama Steam'e girince indirme hızına baktığımda en yüksek 0.700 Kbps'dan yukarı çıkmıyor. Şimdi sorum şu bilgisayar yüksek performansta daha hızlı indirme yapması lazım değil mi neden güç tasarrufunda yüksek hızlara ulaşıp yüksek performasta onun yarısını bile alamıyorum. Bir çözümü falan var mıdır bunun?
Yüksek performans moduyla ilgili değildir. Wi-fi' ye yaklaşın veya kablo ile bilgisayarınıza bağlayarak deneyin

Güç seçeneklerinden yüksek performans modunda Kablosuz Bağlantı var. Onu son sınıra getir.
1579522316039.png

İndirme varken video izleme, online oyun oynama gibi işlemler yapıyorsanız (ınternette dolaşma da olabilir) internet hızı düşecektir. Yüksek performansa alınca hiçbir şey yapmıyorken hız düşüyorsa driver güncellemenizi öneririm

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı